Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürlüğü tarafından  Organize Sanayi Bölgesi’nde “Yeşil Dönüşüm Destek Programı Bilgilendirme Semineri” yapıldı. Seminerde OSB ve sanayicilerine Enerji Motorları Desteği ve Verimlilik Artırıcı Destekler anlatıldı.
Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi projesi ile yenilenebilir enerji potansiyelinin değerlendirilmesi, çevre dostu teknolojilerin kullanılmasına yönelik farkındalıkların artırılması, enerji maliyetlerinin azaltılmasına yönelik kapasitelerin geliştirilmesi, çevresel sürdürülebilirlik, rekabetçilik, yatırım imkanları, dijitalleşme ve kaynak tedarikinde güvence amacı ile çevresel duyarlılığa ve kaynakların daha verimli tüketilmesine yönelik kapasitelerin geliştirilmesi hedefleniyor.
KOSGEB  İl Müdürlüğü’nce , Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletme yetkililerine, KOSGEB Yeşil Sanayi Destek Programı bilgilendirme toplantısı yapıldı.  Tanıtım toplantısına KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık konuşmacı olarak katıldı. Yeşil Sanayi Destek Programı, KOSGEB’in diğer hizmetleri hakkında katılımcılara bilgiler aktaran İl Müdürü Işık, üyelerin program hakkındaki sorularını da yanıtladı.
İl Müdürü Işık, "sanayi KOBİ’lerinin güneş enerjisi yatırımlarının desteklenmesi proje teklif çağrısı ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin güneş enerjisi yatırımlarına 14 milyon TL’ye kadar.   Sanayide temiz ve döngüsel ekonomi proje teklif çağrısı ile de enerji, su ve hammadde verimliliği, sürdürülebilir ve iklime dayanıklı atık geri dönüşümü, endüstriyel simbiyoz ve döngüsel ekonomi konu başlıklarında hazırlayacakları projelere 4 milyon TL’ye kadar destek sağlanacak" dedi.         ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi