Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar,  başlattıkları değişim ve dönüşüm çalışmaları kapsamında daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması amacıyla Yozgat Şehir Hastanesi ile işbirliği yapmaya  hazır olduklarını söyyledi
Yozgat Bozok Üniversitesi’nden Yozgat Şehir Hastanesine işbirliği önerisi yapıldı.
Yozgat’ta bünyesinde sağlık hizmetlerinin entegrasyonu, komplike ve zor vaka yönetimindeki tecrübe aktarımı ile sürekliliğin sağlanması için Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Yozgat Şehir Hastanesinde klinik veya branş bazlı işbirliği yapılması yönünde öneri sunuldu.
Göreve geldikleri ilk günden itibaren gerek Tıp Fakültesi gerekse Araştırma ve Uygulama Hastanesinde hem değişim hem de dönüşüme yönelik çalışmalar başlattıklarını belirten Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Evren Yaşar, “Anabilim Dallarında Öğretim Üyesi kadrolarımızdaki eksiklikleri hızla tamamlıyoruz. Diğer taraftan da  Üniversitemiz Tıp Fakültemiz ile Yozgat Şehir Hastanesi arasında bir işbirliği imzalanması  yönünde bir önerimiz var. Teklifte bulunduğumuz işbirliği protokolünün ile ilgili klinik hizmetlerinin güçlendirilmesi ve özellikle kaynakların etkin kullanımı adına  Yozgat Şehir Hastanesi kadrosundaki yetkili hekimler, üniversite kadrosuna alınarak ilimiz bünyesindeki hizmet süreleri artırmalarına olanak sağlanmış olacak.
Üniversite olarak önemli bir teklifte bulunduk. Amacımız modern tıbbın bütün imkânlarını kullanarak alanında uzman hekimlerimizle bölge halkına kaliteli ve nitelikli bir sağlık hizmeti sunmak ve geleceğin hekimlerini en iyi donanımla yetiştirmektir. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurumu (YÖK)‘ten izinlerin alınması gerekmektedir” dedi.
                               HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi