Diyanet İşleri Başkanlığınca din görevlilerinin okuma, yorumlama ve müzakere faaliyetlerinin geliştirilerek devam ettirilmesi ve din hizmetlerinde verimliliğin artırılması amacıyla hazırlanan 'Kitap Oku-Yorum' Projesi Yozgat’ta devam ediyor.
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan 'Oku-Yorum' projesi kapsamında din görevlileri bir araya geldi. 
Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden’in de katıldığı  programda Yozgat Belediyesi Hüzni Baba Konağı'nda buluşan din görevlileri, "Asr-ı Saadet'ten 365 Gün" isimli kitabın tahlilini gerçekleştirdi. 
Ali Gülden, Diyanet İşleri Başkanlığının yayımlamış olduğu eserlerden bazılarını seçerek Vaiz, İmam Hatip ve Müezzin Kayyımlar tarafından okunup camilerin birbirine yakın olan yerlerde bir araya gelerek okunan kitapların değerlendirilmesi yaptıklarını söyledi.
Müftü Gülden, proje ile hem bilgilerin tazelendiğini hem de din adamlarının birbirleri ile iletişim ve kaynaşmalarının sağlandığına değindi.
İl Müftüsü Gülden “Oku-Yorum projesi okuma alışkanlığımızı geliştirerek bizleri bir eser başında buluşturuyor. Her ay okunan farklı kitaplar bilgi hazine ve dağarcığımızı geliştirirken hep beraber yapılan kitap tahlilleri ise farklı bakış açısı ve düşüncelerin ortaya çıkmasını sağlıyor. İnşallah bundan sonra da din görevlilerimizle kitap okuma günleri buluşmalarımız devam edecek” dedi.
Oku-Yorum projesi kapsamında kitap tahlili yapmak üzere bu buluşmaların her iki hafta da bir düzenli olarak devam edeceğini belirten Gülden, katılımcılara teşekkür etti. SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi