Yozgat’ta etkili olan şiddetli yağış nedeniyle kentte birçok ev ve iş yerlerini su bastı, yollar göle döndü.

Kentte aniden başlayan yağış kısa sürede şiddetini artırdı. Sağanak yağış yaşamı olumsuz etkiledi. Araçlar su birikintileri yüzünden hareket etmekte zorlandı. Vatandaşlar tıkanan rögarları açmak büyük uğraş verdi. Sağanak yağış nedeniyle tarım arazileri de zarar gördü.

Yozgat il ve ilçelerinde etkili olan sağanak nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Akşam saatlerinde etkili olan ve şiddetini giderek artıran yağış nedeniyle bazı yollarda ve caddelerde su birikintileri oluşurken trafikte de aksamalar meydana geldi. Su basan caddelerde park halindeki bazı araçların yarıya kadar suya gömüldüğü görülürken vatandaşlar su basan iş yerlerini kendi imkanlarıyla temizledi. Şiddetli yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Medrese Mahallesi Muhtarı Ömer Faruk Tolu, birçok iş yerinin sular altında kaldığını ifade ederek, "Aşırı yağmurlardan dolayı mangallardan sular gitmedi. Suların gitmemesinin nedeni de alt yapı çalışmalarının yetersizliğiydi. 7-8 iş yeri sular içerisinde" dedi.

Yağış ile birlikte harekete geçen belediye ekipleri de, su baskınlarının olduğu bazı cadde ve sokaklarda tahliye çalışması yaptı. İHA

Editör: Hakimiyet Gazetesi