Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Gökhan Eroğlu, Diş Hekimleri Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Ağız diş sağlığının önemini topluma daha iyi yansıtmayı amaçlayan ve bilimsel diş hekimliğinin başlangıcı kabul edilen 22 Kasım 1908 tarihinden yola çıkılarak 22 Kasım gününü içine alan hafta "Ağız Diş Sağlığı Haftası" 22 Kasım günü ise "Diş hekimliği" günü olarak kutlandığını hatırlatan Eroğlu,  Ağız ve Diş Sağlığı Haftası vesilesiyle toplumumuzun tüm üyelerini ağız diş sağlığı konusunda duyarlı olmaya davet etti.
Şube Başkanı Eroğlu, Diş Hekimleri Gününün bütün diş hekimlerine hayırlı olması dileklerinde bulundu. Bütün insanlığın yaşamında öncelikli önemli olan şey sağlığı ve sağlık halinin devamı olduğunu dile getiren Eroğlu, "Sağlık halinin devamı yaşam kalitemizde belirleyici bir unsurdur. Bireylerin fiziksel sağlığı vücuttaki tüm organ ve dokuların sağlıklı olması ile mümkündür" dedi. 
Sağlık-Sen Şube Eroğlu ve sendika olarak bütün ağız ve diş sağlığı çalışanlarının her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.
Eroğlu, "Sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir çalışma hayatı dileğiyle sağlıklı gülümsemelerin mimarı tüm Diş Hekimlerimizin “Diş Hekimleri Gününü”, tüm Ağız ve Diş Sağlığı çalışanlarımızın da Ağız ve Diş Sağlığı Çalışanları Haftasını kutlarız. Bu önemli haftada insanımızın ağız ve diş sağlığına vermesi gereken önem işlenmekte ise de ağız ve diş sağlığı çalışanlarımızın ve diş hekimlerimizin sorunlarının gündeme getirilmesi ve taleplerinin karşılanması adına da önemli bir hafta olarak değerlendirilmelidir" diye konuştu.
                      SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi