Saraykent Belediyesi'nin yeni hizmet binası açıldı, törene önemli isimler ve ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi.
Dualarla gerçekleşen açılışta, Vali Özkan ve milletvekilleri yeni binanın ilçeye hayırlı olmasını temenni etti. Açılış sonrasında, modern ve işlevsel Belediye binası hizmete girdi.
Açılış törenine Adalet Eski Bakanı, Şanlıurfa Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Yozgat Milletvekilleri Abdülkadir Akgül ve Süleyman Şahan, il ve ilçe protokolü ile birlikte vatandaşlar da katıldı.
Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan açılışta yaptığı konuşmada, Belediye binasının ilçeye kazandırılmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki dönem Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ, milletvekilleri ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Vali Özkan, yeni Belediye binasının ilçeye hayırlı olmasını diledi.
Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öçal ise açılışta yaptığı konuşmada, Belediye Hizmet Binası'nın temel atımından hizmete sunulduğu ana kadar destek veren devlet büyüklerine, proje sorumlusu firmaya ve binanın inşasında çalışan tüm emekçilere teşekkür etti.
AK Parti Milletvekili Abdulkadir Akgül ise konuşmasında, AK Parti'nin yapıcı ve başarılı çalışmalarının bir örneği olan Belediye binasının açılışını gerçekleştirdiklerini belirtti. 
 Akgül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde yapılan hizmetlerin önemine vurgu yaparak, ilçeye hayırlı olmasını temenni etti.
AK Parti Milletvekili Süleyman Şahan ise açılışta yaptığı konuşmada, Saraykent Belediyesi'nin yeni binasının açılışını TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, AK Parti Milletvekili Abdulkadir Akgül ve diğer teşkilat mensuplarıyla birlikte gerçekleştirdiklerini ifade etti. 
Şahan, Belediye Başkanına kolaylıklar dileyerek, yeni binanın ilçeye hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.
                        HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi