Yozgat’taki hizmetlerin öncüsü Türkiye Büyük Millet Meclisi Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, yeni görevi sonrası memleketine ilk kapsamlı ziyareti bugün gerçekleştirecek.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en yakın yol arkadaşlarından birisi olan Bekir Bozdağ, Ak Parti’nin kurulduğu günden bu yana bir çok kritik görevleri başarı ile yerine getirdi.  Ülke siyasetinin son 21 yılına damga vuran isimlerin başında gelen Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güvendiği isimlerin başında geliyor.
Ak Parti’nin kurulduğu günden bu yana bir çok kritik görevleri başarı ile yerine getiren Bozdağ, yeni dönemde de TBMM Başkan vekilliğini başarılı bir şekilde yürütüyor. 
TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Yozgat’ta bir dizi ziyaret, açılış ve incelemelerde bulunacak.
Siyaset ve devlet adamı Bekir Bozdağ yeni dönem sonrası ilk kez geniş kapsamlı açılış programına katılmak üzere Yozgat’a geliyor.  TBMM Başkanvekili Bozdağ, bürokrasi, siyaset ve millet üçgeni içerisinde Yozgatlı ile buluşacak ve vatandaşlarla hasret giderecek. 21 yıllık dönemde Yozgat’a yapılan yatırımların öncüsü olan Bozdağ; döneminde yapılan yatırım ve hizmetlerin gururuyla memleketine gelirken, Yozgatlı vatandaşlar ise ziyaret öncesi hemşehrilerini ağırlamanın heyecanını yaşıyor. Yozgat’a kazandırılmasında öncülük ettiği Saraykent Belediye binasının açılışına katılacak olan Bozdağ hem gurur hem de mutluluğu yaşayacak.
Geçmiş dönemlerde Yozgat’a  kazandırılan ve sosyo-ekonomiye katkı sağlayan bir çok yatırımda imzası bulunan Bozdağ, siyasetteki ağırlığını da hissettiriyor. 28’inci dönem milletvekilliği seçimlerinde Şanlıurfa’dan milletvekili seçilmesine rağmen Yozgat ile de yakından ilgilenen Bozdağ, ağabeyliğini de gösteriyor.
BOZDAĞ’IN PROGRAMI
TBMM Başkanvekili Bozdağ, Yozgat’ta ki ilk ziyaretini Yozgat Valiliği’ne gerçekleştirecek. Vali Mehmet Ali Özkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunacak olan TBMM Başkanvekili Bozdağ daha sonra Bozok Üniversitesi’ne geçecek. Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar ile bir süre görüşecek olan TBMM Başkanvekili Bozdağ, çalışmalar hakkında bilgi alacak. 
TBMM Başkanvekili Bozdağ, kent merkezindeki programının ardından Saraykent ilçesine geçecek. Saraykent Belediyesi’nin yeni hizmet binasının açılışını yapacak olan TBMM Başkanvekili Bozdağ daha sonra Yozgat’tan ayrılacak.               ÇETİN MERMERTAŞ