Yozgat’ta 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde başkan adayı olmayı düşününler için çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. AK Parti ile MHP arasında olası ittifak görüşmeleri belli bir aşamaya gelirken, diğer siyasi partilerde de hareketlilik yaşanıyor.
Yozgat’ta 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde il, ilçe, belde belediyeleri, belediye meclis üyelikleri ve muhtarlıklar için aday adaylıklarıyla birlikte seçim heyecanı yaşayacakların sayısı oldukça fazla.
Yozgat’ta 36 belediye için yoğun bir yarış sürüyor.  Ak Parti 23 , MHP 8,  CHP 3 ve İyi Parti 2 Belediyeyi elinde bulundururken, 2024 seçimlerindeki dağılımın şimdiden merak uyandırıyor.
Kulis çalışmalarının yoğunlaştığı bu günlerde parti genel merkezlerinde oluşturan komisyonlar çalışmalarını hızlandırdı. Büyükşehir belediyeleri için özel çalışmalar yürütülürken, Yozgat’a yönelik çalışmaların hafta başında daha da hareketlenmesi bekleniyor.
Değişim beklentisi
Yozgat merkezde mevcut Belediye Başkanı Celal Köse’nin devam etmesine kesin gözüyle bakılırken, ilçe belediyelerinde geniş çaplı bir değişim beklentisi öne çıkıyor. AK Parti ve MHP arasında ortaya konacak ittifak görüşmelerinin ardından adayların da bire birer açıklanacağı ifade ediliyor.
Önümüzdeki hafta içerisinde ittifak görüşmelerine ilişkin nihai kararın çıkacağı belirtilirken, adaylıkların nasıl dağıtılacağı da şekillenecek. 
İlçelerde başkanlık hayali kuranlar, kulislerini Yozgat merkez ve  Ankara’da genel merkezler nezdinde sürdürüyor. AK Parti ve MHP’nin ağırlıkta olduğu kulis çalışmalarının sonucunun hafta içerisinde sonuçlanacağı konuşulmaya başlandı.
Öte yandan AK Parti’de oluşturulan seçim komisyonları da temayül ve anket sonuçlarına ilişkin değerlendirmelere başladığı öğrenildi.               ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi