Yozgat’ta 31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimlerde aday gösterilecek isimler netleşmeye başladı. AK Parti ile MHP arasında devam eden ittifak görüşmelerinde sona gelindi.  Önümüzdeki günlerde yapılması planlanan ittifak açıklamasının ardından belediye başkan adayının da kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.
Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için iktidar ve muhalefet partilerinde bir yandan seçim hazırlıkları için çalışmalar yürütülürken, “seçim iş birliği” arayışlarında trafik hız kazandı.
AK Parti, 2024 yerel seçimler için hazırlıklarında vites artırdı.   Çalışmalara başlayan aday belirleme üst komisyonu temayül ve anket sonuçlarını değerlendiriyor. Temayül yoklamalarından, anket çalışmalarına kadar yapılan tüm analizler ele alındı.
31 Mart için iş birliğini büyük oranda netleştiren AK Parti ve MHP, bazı ile ve ilçelerde yönetimleri kazanmak için meclis adaylıklarında 'fermuar liste' ile seçime girecek.
Cumhur İttifakı'nın ortakları AK Parti ve MHP'de yerel seçim için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 30 büyükşehir, 51 il ve ilçeleri olmak üzere değerlendirmeler yapan ortak komisyon, bazı il ve ilçelerde yönetimleri kazanmak için meclis adaylıklarında da iş birliğine gidecek.
AK Parti'nin MHP ile il ve ilçe meclis üyelerine kadar ittifak açıklamasının ayrıntıları da netleşmeye başladı. AK Parti ve MHP, bazı ile ve ilçelerde yönetimleri kazanmak için meclis adaylıklarında 'fermuar liste' ile seçime girecek. 2019 seçimlerinde kaybedilen il ve ilçe yönetim listelerinde bu formüle başvurulacak. İl ve ilçedeki tabana göre de meclis üyelikleri için sıralamalar yapılacak.      ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi