Yozgat’ta 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler için geri sayıma geçilirken,  hem siyasi partiler hem de adaylar şimdiden kampanyalarını başlattı.
SON VİRAJ
Yozgat, yaklaşık 75 gün kala Mart ayında yapılacak yerel seçimlerin atmosferine girdi. Yaklaşık 3 aydan beri yürütülen seçim çalışmaları kapsamında belediye başkan adayları da bu hafta içerisinde açıklanacak. Adayların resmileşmesi Yüksek Seçim Kurulu’na verilecek listelerde kesinleşecek. 
AK PARTİ'DE KÖSE 
DEVAM EDECEK
Yozgat’ta gözler Ankara’dan gelecek haberlere çevrildi. AK Parti'de Celal Köse ile devam kararı alınırken, MHP Yozgat belediye başkan adayını Ömer Açıkel olarak netleştirdi. 
CHP Özkan Şengül’ü aday olarak belirlerken İyi Parti’de adaylık için bir kaç ismin öne çıktığı öğrenildi.
MUHALEFET ARAYIŞTA
CHP’nin günler öncesinde belediye başkan adayını açıklamasının ardından gözler AK Parti, MHP, İyi Parti, Yeniden Refah Partisi, Deva Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’ne çevrildi. AK Parti ve MHP’nin adaylarını hafta sonuna kadar kamuoyu ile paylaşması bekleniyor.
MHP'den aday gösterilecek olan Ömer Açıkel ise çalışmalarına hızlı başladı. Açıkel, sosyal medya üzerinden siyasi çalışmalarına start verdi. 
AK PARTİ TARİH BELİRLENECEK
Siyasi partilerin yerel seçim mesaileri yeni haftada da sürecek. Şehit haberleri nedeniyle aday tanıtım toplantısını iptal eden Ak Parti'de, 48 ilin belediye başkan adaylarını açıklayabilmek için hazırlıklar sürüyor. 
Yerel seçime geri sayım sürüyor. Siyasi partiler terör saldırıları nedeniyle ertelenen aday tanıtım toplantılarına yeni haftada devam edecek.
Ak Parti'de hafta sonu yapılması beklenen ancak ertelenen aday tanıtım toplantısı için yeni bir tarih belirlenecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 17'si büyükşehir olmak üzere 48 ilin belediye başkan adaylarını yeni haftada açıklaması için çalışma yapılıyor.
Öte yandan Belediye Başkanı Celal Köse'de seçim çalışmalarına adaylık açıklamasının ardından başlayacak.
                           ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi