Program, İl geneli  tüm camilerinde de  sabah namazı buluşması ve dualarla icra edildi. Çapanoğlu Büyük Camii'nde düzenlenen programda Cami görevlilerimiz  tarafından Kur’an-ı Kerim tilavet edildi.
Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerler için sabah namazında dua edildi.
Namazın akabinde İl Müftü Yardımcısı Mustafa Balcıoğlu tarafından  Pençe - Kilit Operasyonu bölgesinde şehit düşen askerlerimiz başta olmak üzere tüm şüheda için dua edilip ‘Amin’ denildi. Vatandaşlar, programa yoğun katılım gösterdi. 
 Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından sabah namazı kılındı. Sabah namazında camilerde bir araya gelen vatandaşlar, ellerini şehitler için semaya kaldırarak dua etti. 
İl Müftüsü Ali Gülden, güvenlik güçlerinin Türkiye'nin sınır boylarında yıllardır teröristlerle mücadele verdiğini belirtti.
Gülden, “Türkiye'de sabah namazı kılınan bütün camilerde şehitler için program düzenlendi. Bu güzel cennet vatanımız, milletimiz ve mukaddesatımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yad etmek için Kur'an-ı Kerim okuduk. Şunu hepimiz biliyoruz, bu dünyadan göç edeceğiz. Ama bazıları var ki çok şanslı. Bu şanslı olanlardan biri de şehitlerimizdir. Çünkü Allah Kur'an-ı Kerim'de şehitlerimiz için 'Allah yolunda öldürülenler için ölüler demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz’ buyuruyor. Bu güzel vatanımız ve şehitlerimize dua etmek için bir araya geldik. Efendimiz, şehitleri hiç unutmamış, unutulmasını da istememiştir. Şehitler ve şehitlerin geride bıraktığı evlatları, anneleri, babaları, çocuklar ve eşleri bizlere emanettir” dedi.                SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi