Memleket sevdasıyla, Yozgat’a hizmeti öncelik haline getiren Belediye Başkanı Celal Köse, gönüllerde taht kurarken,  halkın adeta güven oyunu şimdiden aldı.
Gönül, hizmet ve eser belediyeciliği anlayışıyla kentin her bir köşesine önemli yatırımların gerçekleştirilmesini sağlayan Belediye Başkanı Celal Köse, kentin proje ve yatırım odaklı hizmet üretmeye devam ediyor.


REİSİN YOL ARKADAŞI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı, Belediye Başkanı Celal Köse, rutin belediyecilik hizmetleri dışına çıkarak, vatandaşların yerel yönetimlerde söz sahibi olması için Yozgat’ın dört bir köşesini adeta makama çevirdi.  Başkan Köse mesaisine sahaları gezerek başlarken, vatandaşları da dinliyor. Sıkılmadık bir el, talebi dinlenmedik tek bir vatandaş kalmayacak anlayışını benimseyen Başkan Köse, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine kadar her kesimle hemhal oluyor.
Belediyecilik anlayışlarının şehirde yaşayan her bir ferdin yüzünü güldürmek olduğunun altını çizen Başkan Köse, yürütülen çalışmaları yerinde inceliyor. 


GECE GÜNDÜZ SAHADA
Şehrin her noktasında hummalı bir şekilde 7/24 mottosuyla çalışmalarına devam eden Belediye ekiplerini bir an olsun yalnız bırakmayan Başkan Köse,  kentin tüm mahalle ve sokaklarına hizmet götürmeye devam ediyor.
Yozgat’ta gerek sosyal belediyecilik gerekse hizmet belediyecilik anlayışıyla örnek projeler ortaya koyan Belediye Başkanı Celal Köse’yi vatandaşlar takdir ediyor.
Belediye Başkanı  Köse, Yozgat’a değer katan ve şehre modern kent kimliği kazandıran projeleri tek tek hayata geçirirken alt ve üstyapıda ciddi çalışmalar yürütüyor. 


SAMİMİ DİYALOG
Başkan Köse,  “Biz gönüller yapıyoruz, gönül kazanıyoruz ve gönülden hizmet ederek Gönül Belediyeciliğinin en güzel örneğini sergiliyoruz. Tüm çalışmalarımızı vatandaşlarımızla paylaşarak, birlikte yönetim anlayışını yansıtıyoruz. Her yaştan vatandaşımızla bir araya gelerek, Yozgat’ın planla gelişimine ve kalkınmasına öncülük ediyoruz. Hedefimiz akıllı şehircilik uygulamalarıyla Yozgat’ta yaşam kalitesini artırmaktır” dedi.
Başkan Köse, yalnızca seçim dönemlerinde değil her zaman esnaf ve vatandaşın yanında olarak onların taleplerini yerine getirmeye çalıştıklarını kaydetti. Başkan Köse, “Göreve geldiğimiz günden beri gece gündüz demeden, yılmadan yorulmadan çalıştık. Halkımızın ve şehrimizin sorunlarına hiçbir zaman duyarsız kalmayarak zaman mefhumu gözetmeksizin elimizden gelen her türlü gayreti gösterdik” diye konuştu.


BÜYÜK SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ
5 yıllık görev süresi boyunca kentin birçok sorununu çözdüklerini birçoğunu da çözme aşamasına getirdiklerini ifade eden Başkan Köse, “5 yıl önce milletimizin destekleriyle çıktığımız bu yolda, önümüzdeki dönemde yarım kalan hizmetlerimizi tamamlamak ve şehrimize yeni vizyonlar kazandırmak için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz. Geride bıraktığımız 5 yılda, şiarımız hizmet etmek, şehrimizi yaşanabilir bir şehir haline getirmek oldu. Ortaya koyduğumuz hedeflerimizde şehrimizin altyapı sorunlarını bitireceğimizi ve şehrimizin bir marka kent haline gelmesi için çaba göstereceğimizi belirttik. Bu çerçevede Allah’a hamdolsun ki, şehrimizin altyapısına dair birçok problemi çözdük ve çözmeye de devam ediyoruz. Görev süremiz boyunca hizmetlerimizin yanı sıra aynı zamanda gönül belediyeciliği yapmaya gayret gösterdik. Yani gönüllere hitap edecek hizmetleri de gerçekleştirmektir. Bir güler yüz, bir sıcak tebessüm, bir dokunuş bazen tüm sorunların üstesinden gelmektedir” şeklinde konuştu.

Editör: Hakimiyet Gazetesi