Koruyucu aile ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruyucu ailelere ve çocuklara özel verilmiş olan yemekte eş zamanlı olarak bir çok etkinliğe yer verildi. 
VALİ ÖZKAN’DA KATILDI
Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen kahvaltı programında koruyucu aileler ve çocukları ile bir araya geldi.  Vali Özkan koruyucu aile yemeğinde çocukları yalnız bırakmadı.   Vali Özkan, aile ve çocuklarla sohbet ederek hatırlarını sorup taleplerini aldı.
Koruyucu aileler ve koruyucu aile çocukları ile yapı lan tanışma ve kaynaşma programında Vali Özkan, ailelerle ve çocukları ile tek tek ilgilendi. 
KORUYUCU AİLE ARTACAK
Manevi değeri yüksek olan bu görevi üstlenen koruyucu ailelere çocukların yetiştirilmesindeki önemli katkılarından dolayı teşekkür eden Vali Özkan, “İnşallah bundan sonra da ailelerimizin katkılarıyla koruyucu aile sayımızı arttırmaya devam edeceğiz” dedi. 
Koruyucu ailelerin sayısının artmasını ve daha çok çocuğumuzun aile sıcaklığını hissetmesi temennisinde bulunan Vali Özkan,  Birlik ve beraberlik duygularıyla donatılmış olan ailelerin, toplumun temel yapısını oluşturduğunu ifade etti.  Vali Özkan, “Aile olmanın kan bağından ziyade can bağı ile mümkün olduğunun ancak böyle bir sevgi ile sağlam temeller üzerine kurulabileceğinin en önemli temsilcisi koruyucu ailelerimizdir. Evlatlarımız, yaşamı paylaşmanın ve birbirine kenetlenerek destek olmanın ne dere ce anlamlı olduğunu sizlerin sayesinde öğrenmektedir” diye konuştu. 
GÖNÜLLERİNCE 
EĞLENDİLER
Tanışma ve kaynaşma amacı taşıyan programda, aileler birbirleriyle tanışırken çocuklarda kendi aralarında oyunlar oynadılar. Vali Özkan, çocukların sevinçlerini paylaşarak aileleriyle birlikte günün anısına fotoğraf çektirdiler.
Kurum yönetimi ile koruyucu aile biriminin eşlik ettiği yemekte Ailelerin ve çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. 
Devlet koruması altında olan bakımını ve eğitim giderlerini devletin üstlendiği çocuklara gönüllerini açacak aile sayılarının çoğalması temennisiyle program tamamlandı.         SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi