Yozgat siyasetinde hareketli günler yaşanmaya başlandı. İktidar ve muhalefet partileri belediye başkan adaylarının belirmesine yönelik son çalışmaları yaparken, kentte adeta aday toto oynanmaya başlandı.
Siyasi havanın yerel seçim süreciyle ısındığı şu günlerde kulisler oldukça hareketlendi.
Yozgat’ta belediye başkan adaylarının belirlenmesine yönelik oldukça titiz çalışma yürüten siyasi partiler, anket çalışmalarıyla isimler üzerinde durmaya başladılar. Yozgat kamuoyunda ve parti teşkilatlarında öne çıkan isimler masaya konurken, komisyonların yapacağı son çalışmaların ardından adayların açıklanması bekleniyor. Yozgat’ta  aday toto niteliğindeki değerlendirmelerin hem AK Parti hem de muhalefet kulislerinde sürmesi dikkat çekiyor.
GERİ SAYIMA GEÇİLDİ
ADAYLAR NETLEŞİYOR
AK Parti'de aday belirleme sürecinde son haftaya girildi. Genel merkez tarafından oluşturulan komisyon, çalışmalarını yürütürken belediye başkan adaylarının hafta sonuna kadar netleştirmesi bekleniyor.
AK Parti, yeni yıla yoğun mesai ile başladı.   Teşkilat istişarelerinin tamamlandığı iktidar partisinde gözler aday isimlere çevrildi.
Temayül yoklamaları ve istişarelerin ardından sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Aday Belirleme Komisyonu toplantılarına geldi. Erdoğan, kurmayları ile belediye başkan adaylarını netleştirmek için bir dizi toplantıyı  genel merkezde yapacak. Toplantılarda il il Mart 2024’te yarışacak belediye başkan adayları üzerine çalışılacak. 
HEYECANLI BEKLEYİŞ
Yozgat’ta belediye başkan adaylarının kim olacağı sorusu cevabını bu hafta bulacak. Siyasi partiler adaylarına yönelik son değerlendirmeleri yaparken, gözler AK Parti’ye çevrilmiş durumda. AK Parti kulislerinin oldukça hareketli olduğu şu günlerde mevcut Belediye Başkanı Celal Köse’nin ağırlığını koruduğu gelen bilgiler arasında. Geçtiğimiz hafta içerisinde ismi öne çıkan İskender Nazlı’nın İl Genel Meclisi’nde devam edeceği öğrenildi.  AK Parti’de önceki dönem milletvekili Av. Yusuf Başer’in de ağır bastığı ileri sürülürken, Taner Yıldız’da genel merkezde konuşuluyor.
Yozgat'ta kendi adayıyla seçime girecek olan MHP, Yeniden Refah Partisi ve İyi Parti'de de adaylara yönelik çalışmaların devam ettiği öğrenildi.
AK Parti, merkez kadar ilçelerde de yoğun kulis çalışmaları devam ediyor. Bir çok ilçenin adaylarının netleştirildiği ifade edilirken, bazı ilçelere yönelik özel çalışmalar yapıldığı belirtiliyor.
                            ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi