Yozgat Belediyesi Bozokspor, 10 Mart’ta oynanan Murat 2020 Gençspor karşılaşmasıyla ilgili olarak,  hakaret, saldırı ve diğer eylemler nedeniyle suç duyurusunda bulundu.
Bölgesel Amatör Ligi 11’inci Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren temsilcimiz Yozgat Belediyesi Bozokspor, Murat 2020 Gençspor ile oynadığı karşılaşmada çıkan olaylar nedeniyle, gerekli yasal işlemlerin başlatılması için suç duyurusunda bulundu. 
Türk futboluna yeni bir kara gün olarak eklenen ve bir çok kesimin tepki gösterdiği Murat 2020 Gençspor, Yozgat Belediyesi Bozokspor karşılaşmasına yaşanan olaylara  ilişkin harekete geçildi. Türkiye genelinde büyük yankı uyandıran ve Yozgat Belediyesi Bozokspor’a karşı kurulan komplonun gözler önüne serildiği kritik maçla ilgili artık adli soruşturma yapılacak. 
Yozgat Belediyesi Bozokspor yönetimi sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunurken, karşılaşmayı yöneten Diyarbakır Bölgesi hakemlerinden Onur Sekman’ı dosya içerisine ekleri. Yönetim, Sekman banka hesapları ve telefonlarının incelenmesini istedi. 
Yozgat Belediyesi Bozokspor yönetiminden yapılan yazılı açıklamada, Ligin 18’inci haftasında Bingöl’ün Genç İlçesinde Murat 2020 Gençspor ile oynanan müsabakada çıkan olaylar ve hakemlerin yanlı tavırları nedeniyle suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi. 
Açıklamada, ‘’10 Şubat tarihinde Bingöl’ün Genç ilçesinde oynanan Murat Genç 2020spor Yozgat Bozokspor müsabakasında yaşanan olaylar ile ilgili, maçın hakemi Onur Sekman’ın hesaplarının incelenmesi, HTS ve BAZ kayıtlarının incelenmesine yönelik savcılığa suç duyurusu, takımımız ısınmak için sahaya çıktığında fiili saldırıların olmasına ve futbolcularımızın, teknik heyetimizin can güvenliği tehlikesi gölgesi altında maça çıkmaya mecbur bırakılmasına yol açanlar ile ilgili suç duyurusu, maç tarihinden çok önce başlayan, halkı kin ve nefrete sürükleyen ilgili yöneticiler, sosyal medya hesapları tespit edilmiş olup, takımımıza yönelik gerçekleşen fiili saldırıların müsebbibi oldukları gerekçesi ile suç duyurusu, maruz kaldığımız saldırıların kimlerin zafiyetinden kaynaklandığını tespiti için soruşturma açılması, bu hususlar ile ilgili kulüp avukatımız hukuki ve yasal süreçleri başlatmıştır. Bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz’’ denildi. 
              ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi