ÇETİN MERMERTAŞ
Geçtiğimiz yerel seçime göre takvimi kısa tutan Ak parti hafta sonu salona sığmayan kalabalıkla tarihi bir aday tanıtım töreni gerçekleştirdi.
Heyecanın zirveye çıktığı tanıtım töreninde birlik ve beraberlik görüntüsü gözlerden kaçmazken, AK Parti'nin merkez ve 36 belediyede en iddialı parti olacağı bir kez daha ortaya kondu.
Daha önce MHP, CHP, İyi Parti ve Yeniden Refah Partisi'nin aday tanıtım törenlerinde heyecanları yüksek görünürken, AK Parti,  yaptığı tanıtım töreni ile gövde gösterisi yaptı.
İddialı adaylarla 31 Mart yerel seçimine start veren AK Parti, merkez, 13 ilçe 22 beldede  2014 yerel seçiminde kırdığı rekora tazeleyerek yeni bir başarıyı daha hanelerine yazdırmak istiyor.
SALONUN İÇİ DE DIŞI DOLDU
AK Parti Yozgat İl Başkanlığı 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimi için belediye başkanı adayı tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Adaylar birlik ve beraberlik mesajı verirken salondaki yoğunluk dikkat çekti.  2 bin 500 salon tamamen dolarken, dışarda da kalan kalabalıkta programı takip etmeye çalıştı.
AK Parti Yozgat İl Başkanlığı, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimi için belediye başkan adayları tanıtım Programına AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu,  AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Av. Yusuf Başer, Ak Parti Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Yusuf İbiş, Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan,  İlçe başkanları, İl Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Necmettin Doğan, teşkilat üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, mahalle başkanları, Kadın kolları, Belediye Başkan aday adayları katıldı.
ALTUNTAŞ TOPARLADI
AK Parti’nin tarihi aday tanıtım törenindeki birlik ve beraberlik görüntüsünün yansıması İl Başkanı Çelebi Altuntaş’ın toparlayıcı rolünü yansıttı. AK Parti İl Başkanlığı görevinde henüz yeni olmasına rağmen aldığı sorumluluk ile parti içerisinde dengeleri korumayı başaran Altuntaş, tarihi tanıtım töreninin ve kalabalığın oluşmasının mimarı olarak değerlendirildi.
Ortaya koyduğu uyum, koordinasyon ve istişare ile 31 Mart yerel seçimleri öncesinde partiyi bir ve diri tutan Altuntaş, pozitif etkisini bir kez daha yansıttı.
YOZGAT YÜZ YILI VURGUSU
AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş, tarihi aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada da Türkiye yüzyılının Yozgat yüzyılının bu ilk seçiminde yine yeniden bir ve beraber olmanın önemine dikkatinizi çekti.
Ülke ve millet için, dünya vizyonu için küçük düşünülemeyeceğine değinen İl Başkanı Altuntaş, AK Parti’nin ve AK Parti kadrolarının kısır tartışmalarda boğulacak vaktinin olmadığına vurgu yaptı.
İl Başkanı Altuntaş, “31 Mart yerel seçimlerinde yine karar sizin kıymetli kardeşlerim. Kaosa, kriz simsarlığına, küçük olsun benim olsun siyasetine dur diyoruz. Dirençli ve kültür üreten şehirlere, katılımcılığa, gerçek belediyeciliğe evet diyoruz. 
Ayrıştırmadan ötekileştirmeden küstürmeden Milletvekillerimiz, ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları olmak üzere tüm teşkilatımızla gönül belediyeciliğini  devam ettirmeye, millete hizmet vazifesinin hakkını vermeye talibiz. Sözü olanı dinlemeye, bende varım diyenin yanında olmaya talibiz..
AK Parti 22 Yıl boyunca Yozgat’ta da örneklerini hep birlikte gördüğümüz; eğitimden sağlığa, Adaletten ulaşıma, tarım ve ormandan gençlik ve spora, savunma sanayinden teknolojik gelişime her alanda yatırım yaparak, şehrimizi ve ülkemizi kalkındırmıştır. Bu doğrultuda Partimizin sürekli koyduğu hedeflerin çıtasını yükselterek insanımıza, şehrimize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz
Belediyelerdeki başarılarıyla iktidara yürümüş bir parti olarak rüştümüzü ilk ispat ettiğimiz yeri güçlü tutmak mecburiyetindeyiz. Merkeziyle ilçesiyle beldesiyle şehrimizin her belediyesini,  hizmet siyasetimizle Türkiye Yüzyılı'na yakışır seviyelere getirmenin peşindeyiz. İlimizde yaşayan her vatandaşımızın vebalini, yaptığımız görevlerin her anında üzerimizde hissederek, kararlılıkla çalışacak ve  farkımızı ortaya koyacağız” dedi.
AK PARTİ ADAYLARI
Yozgat Belediye Başkan Adayı Celal Köse,  Aydıncık Mustafa Tekçam, Akdağmadeni Feridun Daştan, Boğazlıyan Gökhan Coşar, Çandır Mustafa Ertan Örgün, Çayıralan Şahin Şahiner, Çekerek Eyyüp Çakır, Yenifakılı Cevdet Aslan, Şefaatli Zeki Bozkurt, Yerköy Fatih Arslan, Sorgun Murat Gürbüz, Saraykent Ahmet Öçal, Sarıkaya Osman Gözan, Kadışehri Şabettin Aksoy
Ak Parti Belde Belediye Başkan adayları;


Akdağmadeni Belekcehan Şahin Arısoy,  Akdağmadeni Umutlu İlhan Koçak, Akdağmadeni  Oluközü Mustafa Yılmaz,  Aydıncık Baydiğin Osman Uslu,  Boğazlıyan Ovakent Tuncay Erdoğan, Boğazlıyan Sırçalı Ferit Koçyiğit, Boğazlıyan Yamaçlı Şaban Altıntaş, Boğazlıyan  Yenipazar Mustafa Özer, Boğazlıyan Uzunlu Mustafa Uçar,  Çayıralan Konuklar Muammer Çetin, Çekerek Özükavak  Abdullah Gökçetürk , Kadışehri  Halilköy Zeki Şimşek,  Saraykent Dedefakılı Haydar Çoşkun, Saraykent Ozan  Ahmet Yaşar,  Sarıkaya Karayakup Hidayet Kolver, Sorgun Araplı Uzeyir Cansever,  Sorgun  Doğankent Önder Sungur, Sorgun Yeniyer Nevzat Atak, Sorgun Çiğdemli İsmail Biçer, Sorgun Bahadın Mustafa Kurul Sorgun Eymir Çetin Mertoğlu, Sorgun Gülşehri  Ali Ünlü.     

Editör: Hakimiyet Gazetesi