Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın tensipleriyle Yozgat Ülkü Ocakları Başkanlığına Celal Yalçın atandı.
Ülkü Ocakları eski il başkanı İrfan Şahbaz, görevde bulunduğu süre içerisinde  belirlenen vizyon doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını, hedefleri gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.
Şahbaz, “Üç yılı aşkın süredir şanla şerefle yürüttüğümüz Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanlığı görevimi Sayın Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım beyefendinin takdirleriyle görevimi devretmiş bulunmaktayım.
Bu süre zarfında Türk Gençliğine yön veren Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım Beyin öncülüğünde davamıza hizmet ettik. Yaz kampları, konserler, eğitim seminerleri, dini söyleşiler, sportif turnuvalar, kültürel faaliyet ve yarışmalarla gençlerimizi milli şuur ve gurura malik birer Türk olarak yetiştirdik. Atandığımız günden bu yana ben ve yönetimim belirlediğimiz vizyon doğrultusunda çalışmalar yaptık, hedeflerimizi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz.
Allah’a hamdolsun ki bu süreçte ne Teşkilatımızı ne ismimizi yüz kızartıcı hiçbir olayla anılmadı. İhanete, fitneye geçit vermedik. İhanetin karşısında ne pahasına olursa olsun dik durduk. 
Bizim için Ülkücülük şereftir, şerefin tavizi olmaz.
Ali Metin Tokdemir ağabeyimizin ‘‘Vefa gibi yüksek bir duyguyu rafa kaldırmayın, zira ahde vefa imandandır, namustur’’ Sözünü kendimize şiar edindik. Yozgatta bulunan ülkücü şehitlerimizin ilçe ilçe köy köy gezerek kabirlerini bulup dualarla andık. Aileleriyle hemhal olduk, iyi ve kötü günlerinde yanlarında bulunduk.
İl Başkanlığımız döneminde yanımda olan su gibi berrak ve temiz Yiğit Bozkurtlara, her çileye talip olan yanımda mızrak gibi dimdik duran İl Yöneticilerime, Ülkücülere ve aileme teşekkür ederim. Görevi devralan Celal Yalçın başkanımıza, hayırlı olsun. Kuşkusuz tüm başarılar, güzel işler Teşkilatımızın, eksikler ve kusurlar şahsıma aittir. İsteklerimiz belli, inancımız tamdır” dedi.
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın tensipleri, Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevine atanan Celal Yalçın ise bu kutlu görevi layıkıyla yerine getireceğini ve büyük onur duyduğunu söyledi.
Yalçın, “Davamızı ve bayrağımızı hak ettiği yerlere taşımak ve ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız. Bizler; Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin izinden giden Türk gençliğiyiz. Camiamızın birlik ve beraberliği için gayret edeceğiz. Rabbim bu kutlu yolda bizlere güç kuvvet versin” dedi.
                             SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi