Yozgat ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayan firmalara yönelik ziyaret turlarına başlayan TSO, firmaların talep ve beklentilerine yönelik çalışmalar yapıyor.
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Taylan Alakoç, TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Sarı Öcal, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Davuthan Ekici, TOBB KGK  Başkan Vekili Nevin Özaydın, İcra Kurulu üyeleri Fatma Güler ve İlknur Ersöz, TSO yönetim Kurulu üyeleri Murat Yıldırım ve Selçuk Kılıçaslan ve OSB Müdürü Erdoğan Öztürk OSB’deki firmaları ziyaret etti. Ziyarette firmalar ile istek ,dilek ve sorunlar hakkında fikir alışverişi yapıldı.
Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette heyet, firma yöneticilerinin öneri ve sorunlarını diledi.
Yapılan firma ziyaretleri hakkında değerlendirmelerde bulunan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Taylan Alakoç, “Organize Sanayi Bölgesinde uzun yıllardır faaliyet gösteren,  kentin istihdamına katkı bulunan ve kentin ihracat rakamlarının artmasında katkısı bulunan  firmalarımızı ziyaret ettik. Hem kendilerine teşekkür etmek hem de Ticaret ve Sanayi Odası’nın gelişimine fikri katkılarını almak istediğimizi kendilerine ilettik. Firmalarımızdan nitelikli istihdam, kamu teşvik ve destekleri ile Kamu-Sanayi işbirliği çalışmalarının geliştirilmesi noktasında çok değerli geri dönüşler aldık. Yapacağımız çalışmalar için değerli bilgiler edinerek ziyaretlerimizi tamamlamış olduk” ifadelerini kullandı.
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Alakoç, Firmaların en büyük ihtiyacı olan nitelikli istihdama yönelik çalışmalar yapacaklarına değinerek, firma ziyaretlerinin belirli periyotlarla devam edeceğini ve firmalarla sıklıkla bir araya geleceklerini de sözlerine ekledi.
TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Başkanı Hatice Sarı Öcal, Kadınların istihdama ve sosyal hayata katılımlarını arttırmak için projeler üretme gayretinde olduklarına değindi.
Öcal, Organize Sanayi Bölgesi ziyaretinde firma yetkilileri görüşme fırsatı bulduklarını belirterek, ekonomi ve istihdam  yönelik istişare ettiklerini kaydetti.                   HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi