Yozgat  Belediye Başkanı Kazım Arslan yönetiminde 2024-2029 döneminin ilk Belediye Meclisi toplantısı yapıldı. 
Başkan Arslan, "Yozgat halkı bir teveccühte bulunarak bize bir görev verdi. Bizler de bu göreve en iyi şekilde layık olmak için çalışacağız ve hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz" dedi.
Yozgat Belediyesi'nde yeni dönemin ilk Meclis toplantısı, Başkan Arslan yönetiminde yapıldı. Toplantıda Meclis başkanvekilleri, divan katipleri, encümen üyeleri ve ilgili komisyon üyeleri belirlenirken, 2023 yılı faaliyet raporu da oy çokluğuyla onaylandı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Arslan, bütün meclis üyelerine başarılar diledi. Görev süresi boyunca şeffaf ve adil bir yönetim süreci geçirmek istediklerini dile getiren Başkan Arslan, şunları söyledi:
“Yozgat’ımza yeni bir dönem başlıyor bu dönemde birlikte ilçemizin meselelerini istişare ederek birlikte değerlendirerek çözüme kavuşturacağız. Yozgat halkı bir teveccühte bulunarak bize bir görev verdi. Bizler de bu göreve en iyi şekilde layık olmak için çalışacağız ve hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz.” Şeklinde konuştu 
BAŞKAN VEKİLLERİ VE KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ
Konuşmaların ardından Meclis Başkan Vekilliği, Meclis Divan Katipliği ve Komisyon üyelikleri için seçim yapıldı. Yapılan oylama sonucu yeni Meclis yönetimi şu isimlerden oluştu. 
Meclis Başkan Vekili; Ferhat Altan, Ahmet Mithat Çakıroğlu, Yunus Erciyas.
Katip Üye; Satılmış Gencel, Ömer Faruk Açıkgöz, Mehmet Dişli.
Daimi Encümen; Ebubekir Uçar, Nuri Tinel, Nuri Genç.
İmar Komisyonu; Elvan Arslan, Bekir Şengül, Hasan Erol, Muhammed Furkan Ekici, Muhammed Emin Erbek.
Plan Bütçe Komisyonu; Sibel Yıldırım, Ömer Akses , Murat Çağlayan, Mustafa Yılmaz, Yunus Erciyas.
Su Hizmet Birliği; Ülkü Yılmaz, Ferhat  Erdem, Muazez Binizi, Mustafa Dereli, Mehmet Dişli.
Yedek; Satılmış Gencer, Ömer Faruk Açıkgöz.
Katı Atık; Asım Korkmaz, Hüseyin Durusoy, Mustafa Yılmaz.
Organize Sanayi Müteşebbir Heyeti; Yusuf Alyürek, Ahmet Mithat Çakıroğlu, Yedek; Mustafa Yılmaz, Mustafa Dereli.                                    HABER SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi