GAZETECİLERE 
AKADEMİK EĞİTİM
Yozgat Bozok Üniversitesi  İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü tarafından yerel ve ulusal gazete temsilcilerine Yapay Zeka Araçları eğitimi  gerçekleştirildi. 
Eğitim, Yeni Medya ve İletişim Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nazmi Ekin Vural tarafından verildi. Yaklaşık iki saat süren eğitimde gazetecilerin haber üretiminde yapay zekayı nasıl kullanabileceği anlatıldı. Eğitimde yapay zeka araçları hakkında bilgi verildi. 
REKTÖR YAŞAR TAKİP ETTİ
Yozgat Bozok Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar,  atölye çalışması sırasında fakülteyi ziyaret etti ve eğitimin gerçekleştirildiği Haber Atölyesinde incelemelerde bulundu. 
Yapay zeka eğitimi ile ilgili bilgi alan  Rektör Yaşar, eğitime katılan basın mensuplarına teşekkür etti. 
Gazetecilerle sohbet eden Rektör Yaşar, teknolojinin önemine dikkati çekerek teknolojik bilginin yaygınlaşması için üniversite olarak tüm olanaklarını seferber edeceklerini ve gelecek dönemde bu tür etkinlikleri arttırarak sürdüreceklerini kaydetti.
YAPAY ZEKA TANITILDI
İletişim Fakültesi Yeni Medya ve İletişim Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nazmi Ekin Vural gazetecilerin haber üretim sürecinde somut olarak kullanabileceği yapay zeka araçlarına yönelik eğitim verildiğini söyledi. Vural, veri toplama, görselleştirme, görsel üretme, haber yazmada kullanılabilecek yapay zeka araçlarının tanıtıldığını kaydetti.
Gelişen teknoloji ile birlikte dijital çağın gereksinimlerine uygun şekilde ileri düzeyde bilgi ve beceri kazandırmayı hedefleyen eğitim başarıyla sonuçlandı.
Eğitim kapsamında; yapay zeka temelleri, uygulama alanları, etik sorumluluklar ve güncel teknolojik gelişmeler gibi konular ele alındı. Eğitime katılan gazeteciler, interaktif oturumlar ve pratik uygulamalarla bu alandaki bilgilerini güçlendirdi.
                      HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi