Bölgesel Amatör Lig 11’inci Grup’ta mücadele eden ve rakipleri arasındaki farkı her hafta açarak hedefine bir adım daha yaklaşan Yozgat Belediyesi Bozokspor, BAL Ligi’nin en başarılı takımlarından biri oldu.
BAL Ligi’nde yenilgi yüzü görmeyen Bozokspor, attığı ve yediği gollerde de yine önemli bir başarı sıralaması yakaladı. 
Sezonun ilk maçında Tunceli temsilcisi Dersimspor ile  berabere kalan kırmızı siyahlı temsilcimiz, o tarihten bu yana puan kaybetmedi. Dersim beraberliğinin ardından 12 karşılaşmaya çıkan kırmızı siyahlılar, 11 galibiyet ve 1 beraberlik elde etti. Hanesine 34 puan yazdıran kırmızı siyahlılar, grupta liderlik koltuğuna oturdu. Ligde en yakın rakibine 11 puan fark atan kırmızı siyahlı temsilcimiz, şampiyonluk yolunda da büyük bir avantajı eline geçirdi. İlk yarının son haftasını bay geçirecek olan kırmızı siyahlılar Şubat ayında başlayacak olan ikinci yarı öncesi izne ayrıldı. Ligde, şampiyonluk mücadelesi veren rakiplerini saf dışı bırakan kırmızı siyahlı temsilcimiz, yenilmezlik serisini de 12 maça çıkararak önemli bir başarıya imza attı.
Kırmızı siyahlılar, şampiyonluk için önemli rakibi 12 Bingölspor’un kendisiyle arasındaki farkı eritmesine izin vermeyip çok kritik puanı hanesine yazdırdı.  Konuk ettiği rakibini karşı ezici üstünlük kuran ve hak ettiği galibiyeti alarak Yozgat’a büyük mutluluk yaşatan kırmızı siyahlılar yeni yıla da coşku içerisinde girdi.
                                    ÇETİN MERMERTEŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi