ÇETİN MERMERTAŞ 
Yozgat İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı İskender Nazlı, 2024 yılı mali bütçe taslağı üzerinde çalışmalar yapıldığını 340 milyon TL olan 2023 yılı bütçesinin 2024 yılı için 700 milyon TL olarak belirlendiğini açıkladı.
 Yozgat’ta yerel meclis Kasım ayı çalışmalarına başladı. 20 gün sürecek meclis toplantılarında 2023 yılı bütçesinin netleştirilmesinin yanı sıra 2024 yılı tahmini bütçe üzerinde çalışmalar yapılacak.
Yozgat İl Genel Meclisi yoğun sürecek toplantılarda, 2024 yılı yatırım, çalışma ve performans görüşmeleri öncesinde tahmini bütçeyi belirledi. 
Yozgat İGM  Başkanı İskender Nazlı, 2023 dönemi çalışma sezonunun devam ettiğini belirterek, planlanan hedeflere ulaştıklarını söyledi. 
İGM Başkanı Nazlı, 2024 yılı mali bütçe taslağı üzerinde çalışmalar yapıldığını ve 340 milyon TL olan 2023 yılı bütçesinin 2024 yılı için 700 milyon TL olarak belirlendiğini aktardı. İGM Başkanı Nazlı, bütçenin hem stratejik plana, hem de gelirlere uygun olarak hazırlandığını dile getirdi.
İGM Başkanı Nazlı, 2023 yılı yatırım ve çalışma programının devam ettiğine dikkat çekerek, Meclis üyelerinin birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak, Yozgat’ın çıkarları doğrultusunda kararlar aldığının altını çizdi.
İGM Başkanı Nazlı, kamu kurumlarının 2024 yılı performans programının ay sonuna kadar sürecek toplantılarla programa alınacağını ifade etti. İGM Başkanı Nazlı, “İl Genel Meclisi, sahip olduğu bütçe doğrultusunda aldıkları yatırım kararları ile köylerimize hizmet götürmektedir. İl Genel Meclisimiz, gerek köylerimize hizmet götürülmesi noktasında gerek eğitim, sağlık, tarım vb. alanlarda ilimiz ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda kurumlarımıza büyük destek vermektedir” diye konuştu. 
Yozgat’a hizmet için ayrılan kaynağın doğru ve ye rinde kullanılması için projeler yapılacağını dile getiren İGM Başkanı Nazlı, ihtiyaç planlaması doğrultusunda hizmetlerin götürüleceğini aktardı. İl Genel Meclisi olarak hedeflerinin her konuda hizmetleri tamamlanmış sorunsuz köyler oluşturmak olduğuna değinen Başkan Nazlı, ‘Yozgat’ımız ciddi yatırımları aldı. Artık susuz köyümüz kalmadı. Yine köy yolları konusunda önemli mesafeler alındı ve yeni dönemde de bu konuda çalışmalarımız hızlılıkla devam edecek. Köy içleri parke taşı ile donatılmaya devam ediyor. Kanalizasyonsuz köy bırakmamakta kararlıyız. İnşallah yeni dönemde de hızlılıkla bu altyapı hizmetlerine devam edeceğiz. Hedefimiz altyapı da sorunsuz köy bırakmamak” dedi.