Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, belediyenin şehrin her köşesinde hizmet için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirtti.
 Yapılan çalışmalar arasında yeni yollar, bulvarlar, asfalt serimi, kaldırım düzenlemeleri ve ışıklandırmaların yanı sıra estetik dönüşüm çalışmaları da bulunduğunu vurgulayan Başkan  Köse, altyapı yenileme çalışmaları kapsamında asfalt serimi çalışmalarının devam ettiğini ve yeni yolların açılarak şehrin trafik yükünün azaltıldığını ifade etti.
Yaya güvenliği için kaldırımların düzenlendiğini ve estetik dönüşümle şehre değer katıldığını belirten Başkan Köse ayrıca asfalt üretim tesisinin kapasitesini artırarak daha hızlı ve kaliteli hizmet sunulduğunu sözlerine ekledi.


ASFATL SERİMİNDE REKOR KIRDIK
Belediye Başkanı Celal Köse “Özellikle Asrın Projesi Altyapı Yenileme Çalışmalarımız kapsamında altyapısını yenilediğimiz bölgelerde ve ihtiyaç duyulan bölgelerde asfalt serimi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni yollar ve yeni bulvarlar ile hemşehrilerimizin güvenli ve konforlu ulaşım sağlamaları adına çalışmalarımızı yürütürken, açtığımız yeni yeni yollar ile şehrimizin trafik yükü azaltıyoruz. Doğu batı hattının en önemli güzergâhlarından Yurt Caddesi, Bozok Üniversitesinden şehir merkezimize kadar uzanan Kayseri Caddesi, Şehirlerarası Otobüs Terminali, Eski Sanayi TOKİ, Millet Bahçesi güzergâhından Şehir Hastanesi yoluna bağlanan yeni bulvarımız, Şehirlerarası Otobüs Terminalinden Çamlık Milli Parkı’na kadar uzanan Turizm Bulvarımız, E-88 Karayolu’ndan Mehmet Hulusi Efendi Mahallesi’ne kadar olan güzergâhta Salim Bey Caddemiz, Şehir Merkezimizde Şeyhzade Caddemiz, Yeni Sanayi Bulvarımız, Bütünleyici Yan Yol Çalışmalarımızla hemşehrilerimizin trafik yoğunluğu yaşamadan güvenli bir şekilde ulaşım sağlamaları için çalışıyoruz.
 Yaptığımız bu asfalt çalışmalarımızla Yozgat tarihinin asfalt serim rekorunu kırmış durumdayız.”ifade etti.


YAYALAR İÇİN GÜVENLİ KALDIRIMLAR
Belediye Başkanı Celal Köse “Güvenli ve konforlu ulaşım için yol ve asfalt çalışmalarımızın yanı sıra yaya güvenliği için kaldırımlarımızı da düzenliyoruz. Hemşehrilerimizin yaya olarak ulaşımlarını sağladıkları kaldırımlarımızı yollarımızla bir bütün halinde peyzaj düzenlemeleri ve aydınlatmaları ile tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz. “ söyledi.


ESTETİK DÖNÜŞÜM DEĞER KATIYORUZ
 Başkan Celal Köse “Yol genişletme, asfalt çalışmaları ve kaldırım çalışmalarımızı tamamlamamız ile birlikte hızla ışıklandırma çalışmalarımızı yapıyoruz. 
Hemşehrilerimizin gece gündüz daha güvenli ulaşım sağlamaları için ışıklandırma çalışmalarımızı şehrimiz genelinde sürdürürken, görsel ve şık görünümü ile şehrimize estetik dönüşümle değer katmaya devam ediyoruz. “dedi


ASFALT ÜRETİMİMİZİ ARTIRDIK
Belediye Başkanı Celal Köse “Şehrimizin her köşesinde yollarımızı asfaltla kaplarken, çalışmalarımızı daha da hızlandırmak adına Asfalt Üretim Tesisimizin kapasitesini yüzde 120 artırdık. 90 ton olan günlük asfalt üretimimizi ikinci plentimizi kurarak 200 tona yükselttik. Üretim kapasitesini artırdığımız tesisimizle hem daha hızlı hem de daha kaliteli hizmet sunuyoruz. “ şeklinde konuştu. 
                        HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi