Belediyeden yapılan açıklamada, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere 2 eşit taksitte ödendiğine vurgu yapılarak, vergi borcu olan mükelleflerin 31 Mayıs Cuma günü mesai bitimine kadar emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerinin ilk taksitlerini ödeyebilecekleri belirtildi.
Vatandaşlar, ödemelerini belediye binasındaki vezne şubelerinden nakit, kredi kartı veya banka kartı kullanarak yapabilirler. Vezne şubeleri, hafta içi her gün 08:00-17:00 saatleri arasında hizmet veriyor.
Vatandaşlar, e-belediye sistemi üzerinden online ödeme seçeneğini de kullanabilirler. Belediyenin resmi internet sitesi üzerinden e-belediye sayfasına girerek, vergi borçlarını kredi kartı veya banka kartıyla ödeyebilirler. Belediye, vatandaşların ödemelerini yaparken karşılaşabilecekleri zorlukları en aza indirmek için çeşitli kolaylıklar sağlıyor. 
Gecikme Zammı Uyarısı
Belediye, vatandaşları ödemelerini zamanında yapmaya davet ederken, gecikmelerin ciddi mali yükümlülüklere yol açabileceği konusunda da uyardı. 
İlk taksit ödemelerinin 31 Mayıs 2024'e kadar yapılması gerekiyor. Bu tarihe kadar ödemelerini yapmayan vatandaşlara, yasal gecikme zammı uygulanacak.
Belediyeden yapılan açıklamada, "Vatandaşlarımızın vergilerini zamanında ödemeleri, kentimizin geleceği için çok önemli. Vergi yükümlülüklerini yerine getirmeyen vatandaşlarımız cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklar. Bu nedenle, tüm vatandaşlarımızı ödemelerini zamanında yapmaya davet ediyoruz" uyarıda bulunuldu.                HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi