Yozgat Belediyesi, vizyon ve prestij projelerinin yanı sıra kentin geleceğine dokunacak çalışmalarla kente merkezini şantiyeye çevirecek. 
Belediye, kentin her bölgesini başlatılacak çalışmalarla birlikte 2023 yılı yaz dönemini hamle yılına çevirecek. Tevazu, samimiyet ve gayretle gönüllere dokunmaya devam eden Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat’ın geleceğine yönelik çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Hava şartları nedeniyle yavaş ilerleyen çalışmalar önümüzdeki günlerde hızlanacak. Yaz döneminde 7/24 mesai yapacak olan belediye projelerin bir bir hizmete alınmasını sağlayacak.  Hizmet gayesiyle Yozgat’ın geleceğine yönelik projeler hazırlayan Belediye Başkanı Celal Köse, kentin her noktasında bir çalışma olacağının altını çizerek, ‘Yozgat şantiyeye dönecek, hazırlı olun’ mesajını verdi.
Kentin her noktasına hizmet götürmek için 2023 yılı planlamaları yaptıklarına değinen Başkan Köse, kentte hizmet anlamında katkıda bulunmak için gündüz-gece demeden çalıştıklarına dikkat çekti. 
ASBESTLİ BORULAR 
YENİLENİYOR 
Yozgat Belediyesi’nin en kapsamlı projelerinin başında gelen asbestli içme suyu borularının değiştirilmesine yönelik çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Şehirde asırlık içme suyu borularının insan sağlığı kadar ekonomiye olumsuz etkileri nedeniyle Belediye asbestli borularının değiştirilmesine öncelik veriyor. Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, asbestli içme suyu borularının değiştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Başkan Köse, yıllar önce beldenin içme suyu ihtiyacını karşılamak için döşenen boruların sağlık açısından zararlı olması nedeniyle değiştirildiğini aktardı. Başkan Köse, hali hazırda kullanımda olan son derece sağlıksız, kanserojen özelliği bulunan asbestli içme su borularımızın değişimi için bir çalışma başlattıklarını dikkat çekti. Başkan Köse, Yozgat’ın şehir içi içme suyu şebekesinin yaklaşık 250 kilometre uzunluğunda olduğunu, şebekenin yenilenip, borularının değiştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. 
BÜYÜK CAMİYE NEFES 
ALDIRACAK PROJE 
Yozgat Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan Çapanoğlu Büyük Camisi Çevre Düzenleme Projesi vatandaşların nefes alacağı sosyal ve kültürel alanlarla kente önemli bir vizyon katacak. 
Belediye Başkanı Köse, Çapanoğlu Büyük Camisi Çevre Düzenleme Projesi’nde müteahhit firma sıkıntı nedeniyle çalışmaların aksadığına değinerek, yeni yüklenici firmanın da çalışmalara başladığını ifade etti. 
Yozgat’ın tarihi simgelerinden biri olan Çapanoğlu Büyük Cami bölgesinde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından verilen mali destek ile başlatılan çevre düzenleme çalışmaları devam ettiğine değindi. Başkan Köse, “250 yıllık tarihi Çapanoğlu Büyük Cami Çevre Düzenlemesi projesi 10 bin metrekare alanda uygulanıyor. Proje içerisinde kapalı otopark, kültür evi, kültür merkezi, aşevi, vatandaşlarımızın gezip dinlenebileceği alanlar bulunuyor” diye konuştu.
Başkan Köse, projenin bu yıl içerisinde hizmete açılmasını öngördüklerine vurgu yaptı.
 İŞ MERKEZİ YAŞAM 
ALANI OLACAK
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Hal İş Merkezi’nde çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, bölgenin ticaretin yanı sıra yaşam merkezine dönüşeceğini söyledi. 
Başkan Köse, şehrin vizyonunu değiştirecek, vatandaşların yaşam merkezi haline gelecek proje kimsenin mağdur edilmeyeceğini ifade etti. Başkan Köse “Büyük Cami Çevre Düzenlemesi ile entegre bir şekilde Yozgat’ımızın çehresini değiştirecek olan projemiz hayata geçtiğinde 4 bin metrekare kapalı alana sahip zemin artı 2 kattan oluşan şehrimize yakışır bir kompleks ortaya çıkacak. Yeni Hal, İş ve Yaşam Merkezimiz, bir yandan şehrin ticaretine katkıda bulunurken diğer yandan sosyal donatıları ile vatandaşlarımızın yaşam merkezi haline gelecek” ifadelerini kullandı.
HASTA YAKINLARINA 
KONUK EVİ 
Başkan Köse,  Yozgat’ta bulunan ve Türkiye’de açılışı ilk olan Yozgat Şehir Hastanesinin karşısına hasta yakını konuk evi yapma projesin de çalışmaların devam ettiğini belirti.
Başkan Köse, “Yozgat Belediyesi Şefkat Evi Projesi Bin metre kare zemin alanı üzerine, 3 Bin 500 metre kapalı alana sahip. 38 tane odası var. Bu odaların içerisinde aile odaları var, süit odalarımız var, tek kişi ve çift kişi kalacağı odalarımız var. Konuk evimizde misafir edeceğimiz kardeşlerimize sabah kahvaltısı vereceğimiz, akşam yemeği vereceğimiz ayrı alanlarımız ve sosyal alanlarımız mevcut. Burada ki hizmetimiz sadece Yozgat Merkez değil. Yozgat’a bağlı köyler ve şehrimize bağlı tüm ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımıza burada hizmet vereceğiz” ifadelerini kullandı.
VATANDAŞLARLA SOHBET
Belediye Başkanı Celal Köse, özellikle ikili ilişkileriyle de oldukça taktir ediliyor. Başkan Köse,  sık sık vatandaşlarla sohbet edip büyük küçük herkesle temasta bulundu. 
Başkan Köse, vatandaşla olan bağını güçlü tutmaya oldukça özen gösterirken,  göreve başladığı günden beri bu anlayışı bozmayarak çalışmalarına devam ediyor.
Başkan Köse,  her zaman iç içe olduğunu, gerek açılış ve etkinliklerde, gerekse makamında vatandaşlarla bire bir görüşmeye, sorun ve talepleri dinlemeye büyük önem verdiğini ifade etti. 
Belediye Başkanı Köse, “Vatandaşlarımızla sık sık bir araya geliyoruz. İstişare ederek, fikirlerini alıyoruz. Gönül bağımız her daim diri ve sağlam. Allah’a hamd olsun ilk günkü aşkla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.
DİĞER PROJELER
Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat için hazırladıkları bir çok projenin çalışmalarının devam ettiğini vurguladı. Her mahalleye yönelik yeni projeler üzerinde durduklarına değinen Başkan Köse, projelerin değer katacağını vurguladı.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi