Düzenlenen iftar sonrası Vali Polat protokol üyeleri ile birlikte Sarıkaya Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret ederek şehit ve gazilerin aileleri ile  sohbet etti.
Düzenlenen programda iftar öncesi Şehit aileleri ve Gazilere hitap eden Vali Ziya Polat “Gazi ve şehitlerimizin çok kıymetli aileleri, saygıdeğer hanımefendiler, saygıdeğer beyefendiler, değerli kardeşlerim, iftar programımıza hoş geldiniz. Şehitlik ve gazilik, bir insana nasip olacak en yüksek onur, en büyük şereftir. Vatan için, millet için, bayrak için; anadan, yardan, serden geçenlerin iman ve cesaretle yazdığı muhteşem bir destandır. Sizler; bu vatan, bu bayrak uğruna canlarını feda eden, Peygamberlerden sonra en yüce makama erişen Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin bizlere emanetisiniz, başımızın tacısınız. Kıymetli kardeşlerim Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan'ın ortasındayız. Bugün de bizler için çok kıymetli ve değerli olan şehit aileleri ve gazilerimizle yani sizlerle bir aradayız. Sizlerle bir arada olmak, benim için büyük bir onurdur, büyük bir şereftir. Devletimiz, daima yanınızdadır. Sizler, bizlere emanetsiniz. Emanete sahip çıkmak ise bizim en asli vazifemizdir. Tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum’’ dedi. 
Sarıkaya Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernegi Başkanı Yakup Ergen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Vali Polat beraberindeki protokol üyelerine teşekkür etti. 
                                           HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi