Yozgat’ta 2024 Mart’ında yapılacak yerel seçimler için siyaset ısınmaya başladı. Aday belirleme kriterlerine yönelik çalışmalarını hızlandıran siyasi partiler,  teşkilat içi görüşme, temayül ve anket çalışmalarına hız verdi.
YOĞUN MESAİ
Yozgat’ta oldukça iddialı olan siyasi partiler, yerel seçim hazırlıklarına devam ediyor. Aralık ayı içerisinde belediye başkan adaylarının büyük ölçüde  netleşmesi beklenirken, teşkilatlar yoğun mesai yapacak. 
AK Parti'de 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler  için 81 ilde aday belirleme işleminin ilk ayağı olan teşkilat temayül yoklaması tamamlandı. Temayülde öne çıkan isimler üzerinde geniş kapsamlı bir değerlendirme yapılacak.
AK Parti’de belediye başkan adaylarını belirleyecek komisyon çalışmalarına başlayacak.  İlçe ve beldelerde belediye başkanı belirleme sürecinde, teşkilatın üzerinde anlaştığı ve aynı zamanda halkta karşılığı olan isimlerin aday olarak gösterilmesi bekleniyor.
ANKETLER BAŞLADI
Ak Parti’de aday belirlemede önemli bir kriter olan anket çalışmalarının yoğunlaştığı öğrenildi. Ankara merkezli farklı anket firmaları Yozgat merkezde mevcut belediye başkanı Celal Köse,  Taner Yıldız, Hasan Arun, Barış Açıkgöz ve Hasan Kandemir'e ilişkin çalışma yürütüyor.
Aday belirlemede temayül yoklamalarına önem veren AK Parti, hata olmaması için yaptırdığı anketlerde de sonuçları değerlendirmeye alacak. 
AK Parti, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanı gösterilecek adayları, araştırma şirketlerine incelettiriyor. AK Parti genel merkezinde oluşturulan komisyon, anket sonuçlarını kapsamlı değerlendirecek. Bu anketlerle birlikte yapılan temayül yoklamaları sonuçları, adayların belirlenmesinde öncelikle dikkate alınacak.
YOZGAT İÇİN ÖZEL ÇALIŞMA
AK Parti'de, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için çalışmalar titizlikle yürütülüyor. AK Parti Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat için de  özel çalışma yapıyor. Mevcut il ve ilçe belediye başkanlarının hepsiyle ilgili memnuniyet anketleri de devam ediyor.
Anketlerle, mevcut belediye başkanlarına seçmenin bakışının nasıl olduğu ortaya konuluyor. Öne çıkan yeni bir isim olup olmadığı değerlendiriliyor.  ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi