Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı, tevazu, samimiyet ve gayretle, şehrül emin kimliğiyle hizmet üreten Belediye Başkanı Celal Köse, şehrin her bir sokağını makam odası olarak kullanıyor. 
GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ
Yozgat Belediye Başkanı Ce lal Köse, mahalle mahalle, kapı kapı gezerek vatandaşların sorun ve beklentilerini dinlemeye devam ediyor.  Halk ile bütünleşen Başkan Köse, gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerini sergiliyor. 
Gönül Belediyeciliğini ön planda tutan ve verdiği sözleri bir bir yerine getiren  Başkan Köse, hem hizmetlerde vites yükseltti hem de halkın arasında olmayı ihmal etmiyor. 
SAMİMİ DİYALOG
İnsan odaklı yönetim ve hizmet anlayışını benimseyen Başkan Köse, vatandaşlarla istişare içerisinde olurken, sorunları birlikte çözme noktasında fikir alışverişin de bulunuyor. Esnaf ve vatandaşlarla bire bir görüşerek samimi diyaloglar kuran Başkan Köse, “Gönül belediyeciliği yaparak, gönüllere yollar açtık. Yozgat’a hizmetkar olduk, olmaya devam edeceğiz” dedi. 
Toplumun her kesimiyle kurduğu samimi diyaloglarla dikkat çeken Başkan Köse, gönüllere dokunarak, sıkmadık el, girmedik kapı bırakmıyor. Vatandaşların doğrudan görüşlerini, önerilerini, düşüncelerini, taleplerini ve ihtiyaçlarını yerinde dinleyen Başkan Köse, sabahın erken saatlerinde başladığı mesaisini akşam saatlerinde tamamlıyor. Mahalleri yayan gezen ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Köse, vatandaşların kapılarını tek tek ziyaret ederek şikayet, öneri, istek ve beklentilerini dinliyor. Devlet ve vatandaş arasındaki mesafeyi ortadan kaldıran Başkan Köse, vatandaş odaklı hizmette ön plana çıkıyor.
Başkan Köse, ziya retlerin yanı sıra mahallelerde beledi yenin devam eden proje ve çalışmalarını da yerinde inceliyor.
SOSYAL BELEDİYECİLİKTE DE ZİRVEDE
Yozgat Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında ortaya koyduğu projelerle de takdir topluyor. Yozgat Belediyesi tarafından engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hazırlanan projeler sayesinde yemek yardımından temel bakım hizmetlerine, temizlikten kişisel bakıma varıncaya kadar bakıma muhtaç vatandaşların tüm ihtiyaçları Yozgat Belediyesi tarafından karşılanıyor. 
Belediye Başkanı Köse, ihtiyaç sahibi vatandaşların ve yaşlıların her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.
Başkan Köse ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek dağıtımından,  ev temizliklerine, kişisel bakımlarından, ulaşıma, eşya yardımından gıda desteğine varıncaya kadar birçok hizmeti sunduklarını dile getirdi. 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi