Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, Yozgat spor kamuoyunda  geleceği merakla beklenen Yozgat Belediyesi Bozokspor konusunda net açıklamalarda bulundu. Yozgat Belediyesi Bozokspor ve Yozgatspor FK 1959 yönetimlerine açık çağrıda bulunan Milletvekili Sedef, birbirlerine göndermeleri bırakarak net kararlar alınması gerektiğini söyledi.
Yozgat’ı Profesyonel Lig’de temsil edecek kulübe sahip çıkmanın tüm Yozgatlıların sorumluluğu olacağını dile getiren Milletvekili Sedef, her geçen günün kayıp olduğuna dikkat çekti.
İLİN TAKIMI
MHP Milletvekili Sedef,  uzun yıllar sonra Yozgat’ın TFF 3’üncü liginde temsil edileceğine vurgu yaptı. Sportif alanda geçmişte yaşananlardan ders alınarak hareket edilmesi gerektiğine değinen Milletvekili Sedef, “Şehrin takımı ile ilgili her türlü sorumluluk, Yozgatlıyım diyen herkesin üzerinedir. 
Geri durmayız, bize dokunmasın, zahmeti ile uğraşmayalım diyemeyiz” ifadelerini kullandı.
BİRBİRİNE KARŞILIKLI 
GÖNDERMELERİ  BIRAKIN
Milletvekili Sedef, Yozgat Belediyesi Bozokspor ve Yozgatspor FK 1959 yönetimlerine de tepki gösterdi. Milletvekili Sedef, “Hem mevcut Yönetim hem de daha önce üzüntüsünü yaşadığımız Yozgatspor FK 1959 takımının başkan ve yönetimi birbirlerine gönderme yapmaktan vazgeçip takımın geleceği adına net bir karar alması gerekiyor” dedi. 
GEÇ KALINIYOR
Milletvekili Sedef açıklamasında şunları kaydetti:
“Bu konuyu siyaset ve şahsi meseleler üzerinde görmek gerekiyor. Ya maddi manevi bu yükü taşıyacak işadamları ile yola devam edilecek ya belediye başkanı uhdesinde bir yönetim kurulup devam edilmeli yada mevcut yönetimin alacağı sorumluluk ile geleceğe bakılmalı.  
Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat milletvekili olarak her halükarda yönetim kim olursa olsun bize düşen ne olursa olsun tüm kurul ve kuruluşlarımız ile birlikte BOZOKSPORUN başarısı için her türlü desteği vermeye hazırız.  Kimsenin şüphesi olmasın ki şehrin takımını ortada bırakmayacağımız gibi yapamayacağımız fedakarlıkta yoktur. 
Belirlenecek tarih ve saatte Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız ve İlçe Belediye Başkanlarımız, STK Başkanlarımız ve Bozok Spor yönetimi ile birlikte bir araya gelerek, en kısa sürede bir karar almalıyız.”                   ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi