Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli Yozgat Sosyal Hizmetler Merkezlerinde ücretsiz olarak sundukları aile danışmanlığı hizmetimizden bugüne kadar toplam 761 kişinin yararlandığını söyledi. İl Müdürü Neşeli, aile bütünlüğünü korumak ve güçlendirmek, aile içi ilişkileri düzenlemek, evliliğin işleyişinde yaşanan ya da yaşanması muhtemel sorunların çözümüne destek olmak amacıyla ülke genelinde danışmanlık, eğitim ve farkındalık çalışmaları yürüttüklerini belirtti. İl Müdürlüğü ve 5 Sosyal Hizmet Merkezimizdeki (SHM) uzman personel aracılığı ile vatandaşlara 2012’den bu yana ücretsiz olarak aile danışmanlığı hizmeti vermeye devam ettiklerini dile getiren Neşeli, “İl Müdürlüğümüzle beraber, Merkez, Sorgun, Akdağmadeni, Boğazlıyan ve Yerköy İlçelerimizdeki Sosyal Hizmet Merkezlerinde verilen aile danışmanlığı hizmetimizden bugüne kadar toplam 761 kişi yararlandı. 
Vatandaşlarımız özellikle iletişim, problem çözme, çatışmaları yönetme, stresle baş etme ve çocuk yetiştirme becerileri konularında destek aldı” dedi. 
Neşeli, Aile Danışmanlığı Hizmetlerinin, her aileye özel olarak, ailenin değerleri ve hassasiyetleri göz önünde tutularak, ihtiyaçları doğrultusunda verildiğinin altını çizdi. Neşeli, hizmetlerin, eşlerin aile içi iletişim konularında yaşadıkları sorunlarla etkili bir şekilde baş etmelerini desteklemek amacıyla ‘Aile Danışmanlığı’, boşanma sürecinde olan çiftlerin bu süreci sağlıklı yönetebilmeleri amacıyla ‘Boşanma Süreci Danışmanlığı’ ve ‘Bireysel Danışmanlık’ olarak 3 başlık altında sunulduğunu aktardı.
Neşeli, vatandaşlara sunulan hizmetin daha çok kişiye ulaştırılması amacıyla başvuruların 2019'dan itibaren e-Devlet sistemi üzerinde bulunan “Aile Danışmanlığı Başvuru” ekranından da yapılmaya başladığını hatırlatarak, "Vatandaşlarımız, e-Devlet üzerinden başvurdukları takdirde randevu alarak İl Müdürlüklerimiz ve Sosyal Hizmet Merkezlerinde aile danışmanlığı hizmeti alabiliyor’’ diye konuştu.
                                         HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi