Cumhur İttifakı'nda yerel seçim iş birliği tamamlandı.
Cumhur İttifakı'nda yerel seçim iş birliğinde 30 büyükşehir, 29 ilde iş birliği tamamlandı. İddialara göre, Kırıkkale, Kastamonu, Çankırı’da partilerin ayrı ayrı belediye başkan adayı çıkaracağı belirtildi.
Yerel seçimlere yönelik AK Parti ve MHP heyetlerinin çalışması tamamlandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Büyükşehir statüsünde olmayan 51 ilin 22'sinde her iki partinin ayrı ayrı kendi adaylarıyla seçime katılması, geri kalan 29 il merkezinde iş birliği yapılmasının kararlaştırıldığını açıklamıştı. İddialara göre, bazı illerde Kırıkkale, Kastamonu, Çankırı’da partilerin ayrı ayrı belediye başkan adaylarını çıkaracağı öğrenilirken, Sinop, Yozgat ve Çorum AK Parti desteklenmesi beklenirken, Osmaniye, Erzincan, Bartın ise MHP’nin destekleneceği belirtildi. Bilecik’in Söğüt ilçesinde MHP’nin adayı, Bitlis’in Ahlat ilçesinde ise AK Parti adayı desteklenecek.
YARIN BELLİ OLACAK
Öte yandan Yozgat kamuoyunu uzun süredir meşgul eden ve anlık değişikliklerin yaşandığı işbirliği konusunun yarın netlik kazanması bekleniyor. AK Parti ve MHP heyetlerinin yarın yapacağı görüşmelerin ardından izlenecek yolun netlik kazanacağı öğrenildi.
ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Yozgat'ta bir yandan AK Parti ile MHP arasında işbirliği görüşmeleri devam ederken, aday konusunda da çalışmalarda hız kazandı. Geçtiğimiz hafta 6 isim için yapılan anket çalışmalarının ardından öne çıkan isimler üzerinde değerlendirmeler yapıldığı  öğrenildi.
AK Parti'de mevcut isimlerin yanı sıra sürpriz isimlerinde konuşulduğu ifade edilirken, hafta sonuna kadar aday ismin kesinleştirilmesi bekleniyor.              İHA/ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi