Yozgat’ta öğrenciler, vatandaşlar ve Yedi Hilal Derneği, Filistin’e destek yürüyüşü düzenledi. Akşam namazı sonrası Çapanoğlu Camii'nde bir araya gelen çok sayıda vatandaş, Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında vatandaşlar, “Kahrolsun İsrail, kahrolsun Amerika”, “Nehirden denize özgür Filistin” ve “Yozgat’tan Gazze'ye direnişe bin selam” sloganları atarak tekbir getirdi.
Cumhuriyet Meydanı’nda grup adına açıklama yapan Yozgat Bozok Üniversitesi 3. sınıf Tıp Fakültesi öğrencisi Şule Meryem Abak, “27 Mayıs gecesi terör devleti İsrail, Refah sınırında bulunan güvenli bölgedeki Birleşmiş Milletler Çadır Kampı’na füze ve bombalar ile bir saldırı daha gerçekleştirdi. 
Katil Siyonistler güvenli bölgeleri vurarak insanlık tarihinde benzeri görülmemiş bir katliam gerçekleştiriyor. İzzetli Aksa Tufanı mücadelesinin başarılı operasyonları ile azgınlaşan İsrail rejimi, 2 milyon insanın sıkıştığı Refah topraklarına yeni bir katliam için girdi. Soykırım amacıyla sivil Filistin halkını küçük bir bölgeye sıkıştırdı.
İşgalci İsrail, insanlık tarihi boyunca görülen en aşağılık terör yapılanması olduğunu bir kez daha ifşa etmiştir. Terör devleti İsrail, cephede Mücahit Hamas’a karşı alamadığı zaferi, evlerini yıktığı ve çadırlarda kalmalarına sebep olduğu sivil Filistin halkına zulmederek göstereceğini zannetmektedir. Lanetli İsrail cepheden kaçıp sivilleri hedef alıyor. Lanetli İsrail, Firavunu kıskandıracak bir arsızlıkla çocukları hedef alıyor.”dedi.
Abak, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Katil Siyonistler, Refah’taki saldırılarını uluslararası hukuka uygun silahlarla gerçekleştirdiğini duyurdu. Batı’dan dikte edilen argümanların; demokrasinin, insan haklarının, eşitliğin, özgürlüğün ve daha nicesinin bir kez daha nasıl Yahudiler ve Siyonistler tarafından dizayn edildiğine şahitlik ediyoruz. Tüm dünya bu danışıklı dövüşün birer şahidi oluyor. Mevcut dünya düzeninin İşgalci İsrail için nasıl zemin hazırladığı; Birleşmiş Milletlerin belirlediği insan olmanın gerektirdiği ilkelerin, aslında nasıl Yahudilere hizmet ilkeleri olduğu bir kez daha gün yüzüne çıktı.
İşgalci İsrail devleti, zulmün yanında olmalarına rağmen uluslararası örgütlerin formalite uyarılarını bile dikkate almamaktadır. Kendi çıkarları doğrultusunda düzenlenen hukuku bile tanımayan, İslam düşmanlarını bile şaşırtacak, şeytanı bile kıskandıracak bir terör devleti ile karşı karşıyayız.
Zalimin zulmünü arttırarak devam ettirdiği bu süreçte, hiçbir Müslümanın kalbi ile buğz etmesinin yetmeyeceği açıkça ortadadır. Artık doğal bir şekilde oluşan bu Küresel İntifada’da haykırmak ve sapan taşlarını toplamak herkesin sorumluluğudur. İslam beldelerini kanlarıyla savunan Müslüman Filistinli kardeşlerimiz için en büyük sorumluluğun bizlerde olduğunun farkında olmalıyız. 
Bu farkındalığa gölge düşürecek her eylemin kökü kazınmalıdır. 
Köşeye sıkışan Filistin halkı değildir. Köşeye sıkışan Netenyahu’nun cinayet şebekesidir. Gölgesine sığınarak istediği zulümleri işleyebileceğine inandığı Amerikan Emperyalizminin ve küresel Siyonist lobinin sonu yakındır.
Bu zulme göz yummayan ve mazlumlar için vicdanı sızlayan bütün insanlığa çağrımızdır;
Hep birlikte İzzetli Gazze halkının ve Aksa Tufanının çağrısına kulak verelim. 
Sesimizi her geçen gün daha da yükseltelim. Alışmayalım, eylemleri artıralım. Boykotu sürdürelim. Zalimin yanında duranları ve hatta susanları hep beraber ifşa edelim. Gündemimizi değiştirmeyelim, Filistin’i her ortamda temsil edelim. Rabbimizden af dileyip onun göndereceği görünen-görünmeyen tüm ebabiller için dua edelim.” Şeklinde konuştu. İHA 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi