Yozgat Bozok Üniversitesi  Ziraat Fakültesi Dekanlığı görevine Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tuğrul Yakupoğlu vekâleten atandı.  Dekan Prof. Dr. Yavuz Gürbüz’ün sağlık sorunları nedeniyle katılmadığı devir teslim töreninde Prof. Dr. Tuğrul Yakupoğlu görevi Dekan Vekili Doç. Dr. Murat Güney’den devraldı.

Devir teslim törenine Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz ve Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri katıldı.

Ziraat Fakültesi’nde dekanlık makamında düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Ziraat Fakültesi’nin 1992 yılında kurulan köklü bir fakülte olduğunu belirterek Fakültemizin hem tarım hem de hayvancılık alanında kendi kulvarında çok önemli katkılar sunduğunu ve bundan sonra da sunmaya devam edeceğini ifade etti.

İhtisas Üniversitesi olmamız hasebiyle Ziraat Fakültesine çok büyük işler düştüğünün altını çizen Rektör Prof. Dr. Karadağ, “Tarım ve hayvancılık şehri olan ilimizde, tarım ve hayvancılığın gelişmesine üniversitemiz Ziraat Fakültesi bundan önce olduğu gibi bundan sonra da öncülük edecektir. Hayatın kendisi gibi makam ve mevkiler de geçicidir. Kurumlarda asıl olan aidiyet ve devamlıktır. Bu bayrak yarışında şimdi bir başka arkadaşımız görev ve sorumluluklarının bilinci ile fakültemizi daha ileriye taşıyacaktır. Buna can u gönülden inanıyorum. Fakültemize sunduğu değerli katkılardan dolayı Prof. Dr. Yavuz Gürbüz hocamıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Dekanlık görevine vekâleten atanan Prof. Dr. Tuğrul Yakupoğlu hocamız deneyim ve tecrübeleri ile bundan sonraki süreçte fakültemize güç ve değer katacaktır. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.” dedi.

Ziraat Fakültesi Dekanlığı görevine vekâleten atanan Prof. Dr. Tuğrul Yakupoğlu ise Dekanlık görevini devraldığı Prof. Dr. Yavuz Gürbüz’e ve ekibine teşekkür etti. Kendisini bu göreve layık gören Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a şükranlarını ifade eden Yakupoğlu, halihazırda devam eden projeler hakkında da bilgiler verdi ve bu bayrak yarışında çıtayı daha yukarılara taşımak için elinden gelen gayreti göstereceğini belirtti.

Editör: Hakimiyet Gazetesi