Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, etkinlik kapsamında gerçekleştirilen Gastronomi günleri etkinliğinin kış mevsiminde dahi teknolojik imkanlarla etkinlikler düzenlenebileceğini göstermek amacıyla gerçekleştirildiğini belirtti. Köse, Yozgat'ın bir kış memleketi olmasına rağmen, bu tür etkinliklerin yapılabileceğini göstermek istediklerini vurguladı.
Başkan Köse, etkinliğin beklenenden daha fazla ilgi gördüğünü ve amacına ulaştığını ifade etti. Ayrıca, katılımın yoğunluğundan memnuniyet duyduklarını ve Yozgat'ın kültürel ve tanıtım potansiyeline vurgu yaptı.
Yozgat Belediye Başkanı, gelecek organizasyonlarda da tecrübelerini kullanarak daha büyük ve etkileyici etkinlikler düzenlemeyi hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, Yozgat'ın geleceği ve kültürünün devamı için bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaparak, Rabb'in emeği boşa çıkarmaması temennisinde bulundu.
Etkinlikte, Yozgat Belediyesi tarafından yapılan etkinlikler, müzik dinletileri ve ikramlarla katılımcılara keyifli bir gün yaşattı. Köse, etkinlikle ilgili olarak, "Ağırlanırken de hem sosyal etkinlik anlamında hem tanıtım anlamında yani insanların gözüne, kulağına tadım noktasında damağına hitap ettik. Yozgat'ın insanı mutlu oldu. Ben onu gördüm." ifadelerini kullandı.
Köse, Yozgat'ın kültürünü ve potansiyelini tanıtmak amacıyla bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaparak, gelecekte daha büyük ve kapsamlı organizasyonlar düzenlemeyi planladıklarını sözlerine ekledi. 
                  HABER SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi