AK Parti’de Yozgat Belediye Başkan adayının açıklanmasının ardından gözler ilçe belediye başkan adaylarına çevrildi. 13 ilçede adayların, AK Parti Genel Merkezi tarafından Cumartesi gününe kadar açıklanması bekleniyor. 
AK Parti’de yerel seçim çalışmalarında aday belirleme sürecinde sona gelindi
Aday belirlemede temayül yoklaması, anketler ve geçmiş seçim sonuçlarını bir arada ele alan komisyonlar, bu çerçevede AK Parti Teşkilat Başkanlığı ve ilgili ilin koordinatör milletvekilinin sunacağı raporlarla, açıklanmayan tüm ilçelerin adaylarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. 
AK Parti’de Yozgat Belediye Başkan adayının açıklanmasının ardından gözler ilçe belediyelerine çevrildi. 
AK Parti Genel Merkezi’nden henüz ilçe belediye başkan adaylarının açıklanacağı tarih ile ilgili bir bilgilendirme yapılmazken süreçte artık sona gelindiği kaydedildi. Bu hafta adayların belirleneceğine kesin gözüyle bakılıyor.
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ocak’a kadar tüm il ve ilçe belediye başkan adaylarının belirleneceğini açıklamıştı. 
Adayların açıklanması ile birlikte AK Parti’de çalışmalar hızlanacak, seçim beyannameleri ve projeler kamuoyuyla paylaşılacak.
AK Parti’nin Yozgat Belediye Başkanlığı için İl Başkanı Celal Köse’nin adaylığının ilan edilmesinin ardından gözler 13 ilçeye çevrildi. Bir çok aday adayının gözü, kulağı AK Parti Genel merkezine çevrilirken, bazı ilçelerde yeniden değerlendirme sürecine gidildiği bilgisine ulaşıldı. Adayların belirlenmesine yönelik çalışmalar ince elenip, sık dokunurken artık son dönemece girildi. AK Parti ilçe belediye başkan adaylarının hafta sonuna kadar netleştirilip, kamuoyu ile paylaşılması beklenti haline geldi.           ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi