Bir dizi ziyaret ve inceleme için hafta sonu Yozgat'a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki beraberindeki bakanlık ekibiyle adeta Yozgat'a çıkarma yaptı. Bakan Yardımcısı, TOKİ Başkanı, İlbank Genel Müdürü olmak üzere stratejik tüm genel müdürleriyle ilimize gelen Özhaseki'nin Yozgat'a verdiği önem takdirle karşılandı. 


AK Parti Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan'ın yerel seçimler öncesi bu önemli ziyarete vesile olmaları da belediyelere hem nefes aldırırken hem de kamuoyunda alkış aldı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki,  Yozgat’a gerçekleştirdiği ziyarette Bakanlık yatırımlarını yerinde inceleyecek ve Belediyelerin talep ve beklentilerini dinledi. 
YOZGAT ÖNEMLİ
Yaklaşan yerel seçimler öncesinde yatırımcı bakanlıkların başında gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, tam kadro Yozgat’ta geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte bakanlık üst düzey yöneticileri Yozgat Valiliği’ni ziyaret etti.
Bakan Özhaseki, bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Yozgat’ta, ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan’dan kentteki çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Özhaseki, Valilik çıkışında açıklamalarda bulundu. Yozgat’ın ihtiyaçlarını yerinde tespit ettiklerini belirten Bakan Özhaseki, sürdürülen faaliyetleri ve yapılacakları bir kez daha görüştüklerini kaydetti.
Yozgat’ın  kamu yatırımlarından en fazla yararlanan illerin başında geldiğine değinen Bakan Özhaseki, yatırım ve hizmetlerin devam edeceğine dikkat çekti.
Yozgat’a her zaman önem verdiklerine değinen Bakan Özhaseki, devam eden yatırım ve projelere destek vereceklerini vurguladı.
MİLLET BAHÇESİ’Nİ İNCELEDİ
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yapımı devam eden Millet Bahçesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
Millet Bahçesi projesi ile birlikte kente yeni bir yaşam alanı daha kazandırılacak. Vatandaşlar gün içerisinde sportif faaliyetlerden, sosyal aktivitelere kadar birçok alanda hizmet edecek Millet Bahçesi Projezi akşamları günün yorgunluğunun atılacağı, hafta sonu ailelerin birlikte zaman geçirebileceği bir yaşam alanı olacak.
Bakan Özhaseki, Bisiklet Yolu, Yürüyüş Yolu, Halı Sahası, Basketbol Sahası, Tenis Kortu, Millet Kıraathanesi, Büfeleri, Kamelyalar, Dinlenme Alanları ve Yeşil Alanları ile sosyal ve sportif donatılara sahip Millet Bahçesi’nin bir an evvel hizmete açılması talimatını verdi.
SPOR VADİSİ’Nİ GEZDİ
Bakan Özhaseki, şehir temasları kapsamında daha sonra Spor Vadisi’ne geçti. Belediye Başkanı Celal Köse’den proje hakkında Bakan Özhaseki’ye bilgi verdi. Başkan Köse, mescit, Bisiklet Yolları ve Bisiklet Evi, Ticari Alanlar, Bebek Bakım Alanları, Çocuk Oyun Alanları, Piknik Alanları, Yürüme ve Dinlenme Alanları, Lavaboları gibi çalışmaların yapıldığını dile getirdi. Bakan Özhaseki, 3 etaptan oluşan projeye desteklerinin devam edeceğini vurguladı.
BAŞKAN KÖSE BİLGİ VERDİ
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, program kapsamında Yozgat Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Celal Köse’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Başkan Köse, “Şehrimizi ziyareti kapsamında şehrimize yaptığımız hizmetlerimizi yerinde inceleyerek Sayın Bakanımıza çalışmalarla ilgili bilgi verdik. 
Şehrimiz ve hemşehrilerimiz için en iyi hizmeti vermek adına devlet büyüklerimizle istişarelerimizi ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
BELEDİYE BAŞKANLARI 
DOSYA SUNDU
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve bakanlık yöneticileri Yozgat Belediyesi’nde belediye başkanları ile bir toplantı. Belediye başkanları hazırladıkları talep ve  beklentileri Bakanlık yetkililerine ilettiler. Basına kapalı gerçekleşen toplantıda Bakan Özhaseki Belediye  Başkanları ile bir süre görüştü.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki  AK Parti İl Başkanlığına da ziyarette bulundu. İl Başkanlığı ziyaretinde konuşan Bakan Mehmet Özhaseki, AK Parti olarak, 21 yılda ekonomiden enerjiye, sağlıktan ulaşıma kadar pek çok alanda önemli başarılara imza attıklarını söyledi.
Bakan Özhaseki, Çapanoğlu Büyük Cami Çevre Düzenleme Projesi’ni yerinde inceleyerek Yozgat’tan ayrıldı.
                            ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi