Yozgat’ta etkili olan kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Yozgat Belediyesi karla mücadele ekipleri şehrin birden fazla noktasında aynı anda çalışmalarına devam ediyor.
Kentte gece saatlerinden itibaren etkisini sürdüren kar yağışıyla beraber çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden ekipler çalışmalarını ara vermeden yüksek tempo ile sürdürüyor. Çalışmalar dahilinde bir yandan ana arterler ve mahallelerde kar temizlik çalışması yapan ekipler diğer yandan buzlanma tehlikesine karşı tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.
Yozgat’ta uzun süredir beklenen kar yağışının ardından belediye ekipleri şehir içi yollarda ve yaya kaldırımlarında kar temizliği ve tuzlama çalışması yaptı. 
Kar yağışı ile birlikte belediye ekipleri de sahaya indi. Beklenen kar yağışı gece saatlerinden itibaren etkili olmaya başlarken ulaşımda aksama yaşanmaması için belediye ekipleri harekete geçti. Karla mücadele ekipleri, yağış ile birlikte şehir içi ulaşımda aksamaların yaşanmaması için tüm mahallelerde ve ana arterlerde kar temizliği ve tuzlama çalışması yaptı. 
Vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması için kesintisiz çalışan ekipler, olası durumlara anında müdahale etmek içinde teyakkuzda bekliyor. 
Belediye Başkanı Celal Köse, uzun süreden beri kar yağışının beklendiğini değinerek, “Bereket yağsın yeter ki. Kar yağışının başladığı ilk andan itibaren tüm ekiplerimizle birlikte sahadayız.  Beklediğimiz karı gökten lapa lapa indiren Yüce Rabbim'e şükürler olsun. Kar yeter ki yağsın biz hazırız” dedi.
Başkan Köse, greyder, kepçe, kar kürüyücü gibi araçlarla kar temizliği ve yol açma çalışmasını yapıldığını belirterek, ekiplerin tüm olası olumsuz hava şartlarına karşı çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi.            SALİH AKGÜL

Editör: Hakimiyet Gazetesi