Konak inşaatının son aşamalarında olduğu ve mahalle halkının istifadesi için yapıldığı belirtilirken, Başkan Köse, saldırıya rağmen şehre en iyi hizmeti sunmak için çalışmaların aralıksız devam edeceğini vurguladı.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yukarı Nohutlu Mahallesi'nde yapılan Mahalle Konağı'na yapılan saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Başkan Köse, konak inşaatının son aşamalarında olduğunu ve mahalle halkının istifadesi için yapıldığını belirtti.

Başkan Köse, yaptığı açıklamada, "Yukarı Nohutlu Mahallemizde mahalle halkımızın istifadesi için yaptığımız Mahalle Konağımıza yapılan bu saldırı bizleri ziyadesi ile üzdü. Yapımında sona geldiğimiz bu konak ve buranın imarı için kullanılan malzemeler hepimizin malı. Konu ile alakalı soruşturmalar başlatılmış olup gereken işlemler yapılacaktır." dedi.

Başkan Köse, saldırının gerçekleştiği bölgede incelemelerde bulunarak, konakta verilen zararın tespit edilmesi için çalışmaların başlatıldığını belirtti.

Konuyla ilgili soruşturmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Köse, "Yapılan bu saldırılara rağmen şehrimize en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Mahalle sakinleri de saldırıyı kınayarak, konak inşaatının tamamlanması için ellerinden gelen desteği vereceklerini belirttiler. Yozgat Belediyesi'nin Yukarı Nohutlu Mahallesi'ne kazandırdığı Mahalle Konağı, tamamlandığında mahalle sakinlerinin toplantı, etkinlik ve düğün gibi organizasyonlarını gerçekleştirebilecekleri bir mekan olacak. SALİH AKGÜL