Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde eğitimlerini tamamlayan 860 kadın polis mezuniyet heyecanı yaşadı. Mezuniyet heyecanı yaşayan polis adayları, mutluluklarını ailelerine ve arkadaşlarına sarılarak paylaştı.
Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) 9 ay süren eğitimlerini başarı ile tamamlayan 860 kadın polis, düzenlenen 29. mezuniyet töreniyle yemin ederek polisliğe ilk adımı attı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Yozgat il protokolü, vatandaşlar ve kadın polislerin yakınları katıldı. Törende, dönem birincisi yaş kütüğüne plaket çaktı, dereceye giren öğrencilere plaket ve hediyeleri verildi. 
Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan ve Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Zafer Kişi yeni polis memurlarını tebrik ederek meslek hayatlarında başarı diledi. Silah başına gelen polis adayları, meslek yeminlerini edip kep attı.
Polis adaylarına seslenen Vali Mehmet Ali Özkan, "Anadolu'nun coğrafyasında birer ateş olarak, birer ocak yakmak üzere al bayrağa sahip çıkmak üzere yola çıkıyorsunuz. Buraya kiminiz Ayşe, kiminiz Zeynep, kiminiz Fatma olarak geldiniz. Bugün yetiştiniz, bu şerefli üniformayı hak ettiniz. Artık kahraman Türk polisi olarak Anadolu'ya dağılıyorsunuz” dedi.
Yozgat POMEM Müdürü Zafer Kişi de, “Okulumuzun kurulduğu günden bu yana emniyet teşkilatına adalet ve hukukun üstünlüğüne inanan, devletine, vatanına, milletine, bayrağına bağlı, ülkesinin bölünmez bütünlüğü için gözünü budaktan sakınmayan binlerce polis yetiştirdik ve yetiştirmeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Törenin ardından polis adayları, mutluluklarını birbirlerine ve ailelerine sarılarak kutladı.
Mezun olan 861 kadın polis adayı yemin etti ardından da keplerini 29’dan geriye sayarak havaya fırlattı. Öğrenciler, birbirlerine sarılıp, veda eterken gözyaşlarına hakim olamadı. Tribünde bulunan adayların yakınları salona inerek, mezunlara sarılıp, tebrik etti, duygu dolu anlar yaşanıp, sevinç gözyaşları akıtıldı. İHA
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi