“Oku-Yorum” projesi kapsamında ayda bir kez düzenlenen kitap okuma ve tahlil programlarında din görevlileri bir araya geldi. 
Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Din görevlilerinin okuma, yorumlama ve müzakere faaliyetlerinin geliştirilerek devam ettirilmesi ve Din hizmetlerinde verimliliğin artırılması amacıyla ülkemiz genelinde başlatılan “Kitap Oku-Yorum” projesi İl Müftülüğü tarafından devam ediyor.
Her ay Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen bir kitap ve diyanet aylık dergi din görevlileri tarafından okunarak ay sonunda gruplar halinde tahlil ediliyor.. 
İl Müftüsü Ali Gülden Hüzni Baba Konağı'nda gerçekleştirilen kitap tahlili buluşmasına katılarak Din görevlileri ile birlikte '1 Ayet 1 Hadis' kitabının tahlilini gerçekleştirdi. 
Ayrıca İl Müftüsü Gülden, "Sıla-i Rahim ve Cenaze Sahiplerine Görevlerimiz" konuları üzerinde de durdu. İl Müftüsü Gülden, katılımcılardan gelen güncel sorulara cevaplar verdi.
İl Müftüsü Gülden, “Projede sosyal, kültürel, edebiyat, sanat ve fikir alanlarında yazılmış kitaplardan birkaç kitap belirlenmesi ve belirlenen kitapların okunması ve her ay bir araya gelinerek okunan kitapların tahlilinin yapılıyor” dedi.
Programa Uzman Vaiz Hacı Mehmet Taşçı, Alacalıoğlu Camii, Ali Efendi Camii, Başçavuş Camii, Divanlıoğlu Camii, Kayyımzade Camii, Musa Ağa Camii, Tuzkaya Camii, Köseoğlu Camii görevlileri katıldı.
             HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi