Yozgat Cumhuriyet alanında gerçekleştirilen Kudüs nöbetine İnfak Derneği Başkanı Ömer Yağmur, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte, Filistin'e destek amacıyla gerçekleştirilen boykot çağrısı büyük ilgi gördü. İnfak Derneği'nin bu konudaki duyarlılığı ve eylemi geniş katılımla gerçekleşti.
Rabia Yağmur  “ Ayşe Ilıcak Ortaokulunda yedinci sınıfta okuyorum. Filistin'de kardeşlerimiz, bütün dünyanın gözü önünde Şehit edilirken, bütün dünyanın gözü önünde öldürülürken kimsenin evinde oturmayıp bu boykota bu malları almamaya davet etmeli. Dedi.
İnfak Derneği Başkanı Ömer Yağmur, yaptığı açıklamada İsrail katliamı bir ayı doldurdu. Aşağı yukarı 37,38 gündür devam eden bir katliam var. Bu katliamda da en çok çocuklar, bebekler şehit ediliyor. Anneler şehit ediliyor. Eli silah tutamayacak olanlar şehit ediliyor. 
Bu katliamı tekrar hatırlatmak, göz önünde bulundurmak, bir farkındalığı oluşturmak anlamında bugün burada bir mizansen dahi olsa, bebekleri, bebek ölümlerini canlandırmak istedik. Ben annelerden böyle bu yerdeki yavruları şöyle bir Alıp hani bunlar bir yapay da olsa, şöyle bir kucaklarını almalarını sanki kendi evlatları şehit ediliyormuş gibi, kendi evlatları öldürülüyormuş gibi şöyle bir kucağına alıp o annelerin yaşadıklarını hissetmelerini bekliyoruz, istiyoruz. 
Ve hani biz bunun neresindeyiz? Biz bu işin ortağı değiliz diyenler de Bu ürünleri alarak İsrail'in ürünlerini alarak onlara maddi anlamda destek olarak bir kurşun, bir bomba, bir füzede onların eliyle o çocukların şehit edildiği, o çocukların öldürüldüğünün farkında olmalarını istiyoruz. Bu belli ki daha devam edecek bu süreç. Dünya sessiz kaldıkça. Bizler buna duyarsız kaldıkça bu süreç yaşanmaya devam edecek. Biz de bu yaşanmaya devam ettikçe İsrail'in barbarlığını, zulmünü ve soykırımını halkımızın gözü önünde tekrar sergilemeye devam edeceğiz Allah nasip ederse. Çok teşekkür ederiz” Şeklinde konuştu
Etkinlikte, İnfak Derneği'nin yanı sıra, Yozgatlı vatandaşlar da Filistin'e destek amacıyla bir araya geldi. Sloganlar eşliğinde gerçekleştirilen etkinlik, Filistin halkına destek vermek isteyen insanları bir araya getirdi.
İnfak Derneği'nin Cumhuriyet alanında gerçekleştirdiği boykot çağrısı, Filistin'e destek amacıyla yapılan etkinlikte büyük ilgi gördü. İnsanların Filistin'deki zulme karşı bilinçlenmeleri ve boykot çağrısına destek vermeleri, Filistin halkına destek vermek isteyen insanları bir araya getirdi. SALİH AKGÜL