İsrail bombaları altında zor günler yaşayan Gazze halkına yardım kampanyasına Eğitim Bir-Sen Yozgat Şubesi’de katıldı.
Eğitim Bir-Sen Yozgat Şubesi yönetim kurulu kararı ile Öğretmenler Günü dolayısıyla yapılması planlanan etkinlikleri iptal ederek, harcanacak bedeli Gazze’ye yardım olarak kullandı.
Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli,  Siyonist İsrail'in tüm dünyanın gözü önünde tecrit altında tuttuğu Gazze'de yürüttüğü soykırıma karşı duruş sergilediklerini söyledi. Şerefli,  Gazze’de insanlığın öldüğüne  dikkat çekerek,  “Her bir metre karesinde Müslümanın ahı, mazlumların kanı olan Gazze ateş altında.  Korkunç bir vahşet izliyoruz. Parçalanmış cesetler, bebekler ve çocuklarla can pazarı kurulmuş Gazze'de, hastaneler, pazar yerleri, mülteci kampları hedef alındı. Gazze yok oluyor. Gazze ölüyor. Gazze'de ölen sadece masum siviller değil, Gazze'de insanlık ölüyor. Gazze 16 yıldır abluka altında ölümle pençeleşiyor. Bu savaşın tek nedeni Filistin’in işgali, çözüm ise İsrail’in defolup gitmesidir Filistin’e duyarsız kalmamak için bir yandan eylemler düzenliyoruz. Bir yandan da Filistin’deki kardeşlerimiz için yardımcı olmaya çalışıyoruz. Filistin çok zor günlerden geçiyor. Buradaki insanların desteğimize ihtiyacı var”  dedi.
Şerefli, Eğitim Bir-Sen Yozgat Şubesi olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle öğretmenlerimiz adına AFAD hesabına 40 bin TL bağış yaptıklarını kaydetti.                            SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi