Ayşe Ilıcak İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen programa; Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Saydam, Şube Müdürü Bahattin Çelik, Şehit Aileri ve Gaziler Dernek Başkanı Gökay Açıkgöz, şehitlerimizin kıymetli aileleri, kahraman gazilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı. 
Programda konuşma yapan İl Müdürümüz Vefa, büyük milletlerin evlatlarının gönlünde bulunur. Unutmayın ki; tarihini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu gelecek nesillere aktarmayı başaran milletler, sonsuza kadar var olacaktır.
Bugün sizlerle bir arada olan şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimiz, istiklal ve istikbalimiz için bu topraklarda can siperhane mücadele verdiler. Onların kahramanlıkları, bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz için gösterdikleri fedakarlıklar, sizlere emanet edilmiş kutlu bir mirastır.
Bu kutlu mirasa sahip çıkacağınıza, aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin emaneti olan vatanımızı çok daha müreffeh ve güçlü kılmak için var gücünüzle çalışacağınıza inanıyorum” dedi. 
Şehit Yakınları ve Gaziler Birim Sorumlusu İhsan Kuşcu koordinatörlüğünde Şehidimiz Lokman Eker’in hayat hikayesini konu alan videosu izlendi. 
Yozgat Şehit Aileleri ve Gaziler Dernek Başkanı Gazi Gökay Açıkgöz, kahraman gazilerimiz; Mahmut Demir, Durak Tetik, Hakan Çelik ve Ali İhsan Baran anılarını öğrencilerimizle paylaşarak, öğrencilerimizin sorularını cevapladılar.                    HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi