Yozgat İl Müftülüğü koordinesinde 5 Kasım Pazar günü Akşam namazının ardından Çapanoğlu Büyük Camii'nde "Ailecek Filistin ve Gazzeli kardeşlerimiz için duada buluşuyoruz" programı düzenlendi. 
Siyonist işgalci israilin Gazze halkına yaşattığı katliamlar nedeniyle akşam namazında bir araya gelen Yozgat halkı Filistinli Müslümanlar için dua etti.  Okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından İl Müftüsü Ali Gülden’in yaptığı sohbet ile manevi duygular zirveye ulaştı. İl Müftüsü Gülden’in yaptığı duaya hep birlikte amin denildi. 
Başkan Gülden, duasında şu niyazda bulundu, “İlahi Ya Rabbi! Yetimler yurduna dönen Filistinliler için dua ediyoruz. Filistinli kardeşlerimiz Gazze’de zalimlere karşı mücadele ediyorlar, Filistinli kardeşlerimizi muzaffer eyle. Ya Rabbi! Zalimleri zalimlere musallat eyle, Kahhar isminin tecellisiyle kahru perişan eyle Ya Rabbi! İlahi Ya Rabbi! Gazze’de eşi benzeri görülmemiş katliamlar yapılıyor, tüyü bitmemiş bebekler, masum çocuklar, savunmasız kadınlar, yaşlılar hunharca katlediliyor, Filistin kan ağlıyor. Peygamberler mirası Kudüs’e, Gazze’nin masum ve savunmasız mazlumlarına imdat eyle Ya Rabbi! Hz. İbrahim’den Hz. Süleyman’a kadar birçok Peygamberin tevhit, hukuk, adalet ve ahlak mücadelesini verdiği o kutlu şehirde yaşanan acıları bir an önce durdur Ya Rabbi! İlahi Ya Rabbi, Kur’an-ı Kerim’de bizlere buyuruyorsun ki; ‘Ey Rabbimiz! Günahlarımızdan ve işimizdeki aşırılıklardan ötürü bizi bağışla, sebatımızı arttır, kafir topluluğa karşı bize yardım eyle!’ Ya Rab! Sen, mazlumların yardımcısı, zalimlerin hasmısın. Mahzun ve masum gönülleri her türlü zulüm, bela ve musibetten muhafaza eyle Ya Rabbi! Zulme uğrayan mazlum ve mağdur Filistinli kardeşlerimizi sahipsiz ve yardımsız bırakma Allah’ım! Ya Rab! Bugün Filistin ve Gazze başta olmak üzere yeryüzünün birçok yerinde zulme ve katliamlara maruz kalan, vatanları işgal edilen, camileri harap edilen, hakları ve hukukları ihlal edilen bütün kardeşlerimize yardım eyle! Bizi de onlara yardımcı eyle Ya Rabbi!”
Belediye Başkanı Celal Köse, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, üniversite öğrencileri ve basın mensuplarının da katıldığı buluşmaya Yozgat halkı ailecek yoğun katılım sağladı.
                        HABER MERKEZİ