Atölye, Yozgat Merkez ve Sorgun'da ikamet eden 17-26 yaş aralığındaki gençlere yönelik olarak düzenlenecek.
Atölye 23 Aralık 2023 tarihinde Sorgun'da gerçekleştirilecek ve 10:00-16:00 saatleri arasında yapılacak. Atölyenin tüm oturumlarına katılım zorunlu olacak. Atölye ücretsiz olup, başarıyla tamamlayan katılımcılara Katılım Belgesi verilecek. 
Ayrıca, sınırsız çay, kahve, ikramlar ve öğle yemeği ücretsiz olarak sağlanacak. Yozgat'tan katılacak gençler için ücretsiz servis hizmeti sunulacak.
Sorgun Gençlik Derneği Başkanı Halil Uğuz, atölyenin gençlerin dijital yeterliliklerini anlamalarına ve geliştirmelerine destek olmayı amaçladığını belirtti. 
Uğuz, gençlerin dijital yetkinliklerini artırarak iş hayatına daha hazırlıklı adım atmalarını hedeflediklerini ifade etti.
Uğuz “ Düzenlediğimiz eğitimlerle gençlerin mesleki, kişisel bilgi ve becerilerini artırılarak, onları iş hayatına hazırlıyoruz. Bu eğitimler, gençlerin ufuklarını açarak, iş yaşamında ve geleceğin dünyasında kendilerinden neler beklendiğini görmelerini sağlamaktadır.
Günümüzde dijital olarak yetkin olmak; okuryazarlık, medyayı anlama, bilgi arama ve elde edilen bilgiye yönelik eleştirel olma ve çeşitli dijital araç ve uygulamaları kullanarak (mobil, internet) başkalarıyla iletişim kurabilme becerisini ifade eder. 
Bir başka deyişle dijital olarak yetkin olmak, dijital süreçlerde ve araçlarda etkin olmak için yeterli beceri ve kapasiteye sahip olmak anlamına gelmektedir.
Eğitim Programı ile, katılımcıların dijital yeterlilikleri ve bunları nasıl benimseyebileceklerini anlamalarını sağlamayı ve dijital beceriler konusunda öz değerlendirme yapmalarına destek olmayı amaçlamaktayız.” Şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi