Yozgat’ta gençlere yönelik düzenlediği etkinliklerle adından söz ettiren SORGED, etkili iletişim tekniklerine üzerine eğitim düzenledi. Sorgun’da gerçekleştirilen eğitim programına  17-27 yaş aralığındaki gençler katıldı. Gençlerin ilgi gösterdiği eğitimi başarıyla tamamlayanlara Katılım Belgesi verildi. 
Etkili e-Posta Kullanımı Eğitimi ile e-postanın önemini, e-posta ile iletişimde en sık yapılan hataları, resmi yazışmalarda yazılı iletişim kurallarını, iş arama sürecinde başarılı bir etkili e-posta yazım tekniklerini, formal ve informal yazım şekillerini, e-posta bileşenleri anlatıldı.
SORGED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte iletişim yollarında çeşitliliğin arttığını söyledi.
Gençlerin e-posta kullanımında belli başlı yazım kurallarına dikkat etmeleri gerektiğini vurgulayan Uğuz, etkili e-Posta Kullanımı Eğitimi ile gençlere bu konuda yardımcı olmayı hedeflediklerini aktardı.
Uğuz, “İçinde bulunduğumuz çağda teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte iletişim yollarında çeşitlilik artmıştır. Günümüzde en hızlı iletişim araçlarından biri e-postalardır. E-posta, yazı, doküman, resim, ses veya video gibi pek çok farklı materyalin gönderilmesini sağlayan bir sistemdir. E-posta, günümüzde, başta kurumsal iletişim olmak üzere pek çok alanda tercih edilen etkili bir iletişim yoludur. Tüm iletişim yöntemlerinde olduğu gibi e-posta aracılığıyla gerçekleştirilen iletişim yönteminde de temel ilkelere uygun hareket etmemek, iletişim sürecinde çeşitli engeller doğurabilmektedir.
Gençler, iş ve eğitim hayatları boyunca e-postayı çeşitli amaçlarla kullanmaktadırlar. Resmi ve günlük yazışmalar, iş arama sürecinde özgeçmiş gönderme, bilgi alma/verme, ödev teslimi ve veri paylaşımı gençlerin e-posta kullanmadaki temel amaçları arasında sayılabilir. Gençler, bu amaçlar doğrultusunda e-posta gönderirken e-posta bileşenlerini de dikkate alarak belli başlı yazım kurallarına dikkat etmelidirler. Etkili e-Posta Kullanımı Eğitimi ile, etkili e-posta ve resmi yazışmalarda yazılı iletişim kurallarında dikkat etmesi gereken noktaları öğretmeyi ve iş arama sürecinde başarılı bir e-posta yazmayı amaçlamıştır” dedi.             SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi