Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası ve Ticaret Borsası işbirliğiyle  Kadın kooperatifleri ve girişimcilerine yönelik destekler anlatıldı. Yozgat’ta kadın girişimciliğinin geliştirilmesi ve üreten kadınlara yönelik sağlanan desteklere yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Kadın kooperatifleri ve kadın girişimcilere yönelik sunulan desteklerin ele alındığı bilgilendirme toplantısı, Yozgat Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde  düzenlendi.  Toplantıya Yozgat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Taylan Alakoç, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkekli, TOBB Yozgat Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Sarı Öcal,  Defterdar Yüksel Enoğlu, SGK İl Müdürü Adnan Ünal, İşkur İl Müdür Vekili Zarife Başer, Ticaret İl Müdürü İbrahim Akdaş, TKDK İl Koordinatörü Selim Türker, KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık, ORAN Kalkınma Ajansı Koordinatörü Doğu Sezen, Trendyol İş ve Geliştirme Uzmanı İlkcan Soluk, Yozgat merkez ve ilçelerdeki kadın kooperatif temsilcileri katıldı.
Kadın Kooperatifleri ile kurum yetkililerinin bir araya geldiği toplantıda, kadın kooperatiflerinin yetkileri, sağlanan destekler, hibe, kredi imkanları, vergi, işçi muafiyet ve avantajlar anlatıldı. 
İhracat potansiyelini arttırmak ve ülke ekonomisine katkı sunulması amacıyla düzenlenen toplantıda yapılan sunumlarda pazarlama, e-ticaret, e-ihracat ve ihracat desteklemeleri konuları üzerinde duruldu. Toplantıda ihracatı teşvik etmeye ve ihracatı geliştirmeye yönelik sunumlar da gerçekleştirildi.
Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taylan Alakoç, kadın kooperatiflerini ve kadın girişimciliğini daha ileriye taşınması noktasında destek vereceklerini söyledi.
Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli,  kadınların son dönemlerde ekonominin içerisinde  etkin bir şekilde yer aldığını belirterek, kadın girişimcilerin her zaman yanlarında olacaklarını kaydetti.
Yozgat Kadın Girişimciler Başkanı Hatice Sarı Öcal ise kadınların ekonomik ve sosyal hayatta yer almalarını amaçladıklarını söyledi. Öcal, kadın kooperatiflerinin ve kadın girişimcilerinin sağlanan desteklerden bilgi edinmesi amacıyla toplantı düzenlediklerine vurgu yaptı.
Konuşmaların ardından toplantıya katılan kamu kurum yetkilileri kadın kooperatiflerine, kadın girişimcilere ve üreten kadınlara sağlanan desteklerle ilgili sunum yaptılar.     ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi