Yozgat Çözüm Koleji İlkokulu ile Yozgat Satranç İl Temsilciliği tarafından Dünya Engelliler Günü kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Öğrenciler ile tek tek satranç oynayan görme engelli Ünal, öğrencilerin kendisine göstermiş olduğu yoğun ilgiden dolayı mutlu olduğunu söyledi. Kendisinin görme engelli bir sporcu olduğunu ve bu anlamlı günde Yozgat Çözüm Koleji ile Yozgat Satranç İl Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen etkinliğin çok güzel geçtiğini dile getiren Unal, emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Satranç İl Temsilcisi Savaş Cansever, Engelliler Günü dolayısıyla Çözüm Koleji ile ortaklaşa bir etkinlik düzenlediklerini belirtti. Hayatta hiçbir şeyin kendilerine engel olamayacağını satrançla, satranç sporuyla, zor bir sporla göstermeye çalıştıklarının altını çizen Cansever, ''Görme engelli sporcumuz şefaatli İlhan beyi davet ettik. Biz gözlerimizi görerek zor oynadığımız halde İlhan Bey satranç oyunu gibi zor bir oyunu doğuştan görme engelli olduğu halde çok güzel bir şekilde oynamakta'' dedi.
Çözüm Koleji İlkokul Müdürü Recep Yazan da, ''Dünya Engelliler Günü olması hasebiyle İlhan Bey'i davet ettik. Kendilerine de çok teşekkür ediyoruz. Bu işe vesile olan Savaş hocama da çok teşekkür ederiz'' diye konuştu.
Dünya Engelliler günü kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte ayrıca okul tarafından kermes düzenlenirken, kermesten elde edilecek olan gelir ise engelliler için harcanacak. HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi