AK Parti  31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor.  
YENİ ANKET ÇALIŞMASI
Geçtiğimiz ay içerisinde gerçekleştirilen  teşkilat içi temayül yoklamasının ardından anket çalışmalarına geçildi. AK Parti genel merkezi tarafından oluşturulan üst komisyon nezaretinde yürütülen çalışmalar kapsamında öne çıkan isimler  vatandaşlara soruluyor.
AK Parti seçimi kazanma ihtimali yüksek isimler için anket süreci başladı.  Aday belirleme süreci için isimli anketlere başlayan AK Parti'de belediyeler de anket yaptırıyor. 
6 İSİM ÖNE ÇIKTI
Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da start verilen ankette Yozgat’ta mevcut Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti eski il başkanı Harun Lekesiz, Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, AK Parti Gençlik Kolları eski Başkanı Taner Yıldız,  Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz ve MÜSİAD Başkanı Barış Açıkgöz isimleri vatandaşlara soruldu.
AK Parti yerel seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.  Şehirlerin önde gelen ve seçimi kazanma ihtimali yüksek isimleri için anket süreci başladı. Çıkan sonuçlar bir rapor halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak.
SON KARAR ERDOĞAN'DA
Yapılan anketler, aday isimlerini belirlemede önemli bir gösterge olacak. Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına bakılarak seçmen profili üzerinden adaylar önerilecek.
Yozgat’ta gerçekleştirilen anketlerde belediye başkan adayı olarak kimleri istersiniz sorusunun yanı sıra belediye hizmetlerine ilişkin vatandaşların görüşü de alınıyor.
ADAY ADAYLARI SAHADA
AK Parti’de yerel seçimler için geri sayıma geçildi. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’in katıldığı istişare toplantısında partililerin görüşleri alındı.
Yerel seçimlere yönelik çalışmaların yoğunlaştığı şu günlerde, partililer açıklanacak aday ismi beklemeye başladı.
Öte yandan aday adayı olan isimlerde saha çalışmalarına ağırlık verdi. Vatandaşları ve STKları ziyaret eden aday adayları kendilerini anlatmaya çalışıyor. Belediye başkanlığı kadar, belediye meclis ve il genel meclis üyeliklerine aday adayı olanlarda, partili yöneticiler ile temaslarını arttırdı.
           ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi