Yozgat’ta 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde siyasi partiler kadar muhtar adaylarının çalışmaları dikkat çekiyor. Seçim çalışmalarına aylar öncesinde başlayan muhtar adayları arasında kimileri proje paylaşırken, kimileri de vaatlerde bulunuyor.
Yozgat merkezde 27 mahallede yaklaşık 500 muhtar adayı yoğun tempoda çalışıyor. Sosyal medyayı aktif kullanmaya başlayan muhtar adayları, afiş, broşür dağıtımlarıyla da mahalle sakinlerinden destek istiyor.
POPÜLER OLDU
Henüz 20 yıl öncesine kadar kırsalda bir çok insanın teklif edilmesine rağmen kabul etmediği muhtarlık koltuğu, AK Parti iktidarları döneminde popüler oldu. Hakları, maaşları ve statüleri son dönemde bir hayli iyileştirilen mahalle muhtarlıklarına, ilgi de paralel olarak arttı. Muhtarlık görevine, kimleri mahallesine hizmet etmek için aday olurken, kimileri de ek iş gözüyle bakıyor. Mevcut muhtarların icraatlarını beğenmediği için rakip olarak çıkanlar da var, belli bir statü kazandırdığı için etiket sahibi olma isteğiyle talip olanlar da var. 
PROJE 
AÇIKLANIYOR
VAATLER 
VERİLİYOR
Yerel seçim öncesi Yozgat’ta  27 mahallenin her birinde ortalama 15 muhtar adayı çıkarken, mahallelerde adaylar gecesini gündüzüne katıp seçimi kazanmak içinde seçmenleri ziyaret ediyor. Seçmenlere her türlü vaadi verip, projeler açıklayan veren muhtar adayları, yerel seçimlerde sıkça adlarından söz ettiriyor.  Bazı muhtar adaylarının seçimi kazanmak adına proje ve vaatlerde bulunması dikkat çekiyor.  Yozgat’ta gözler yerel seçimlere çevrildi. Özellikle muhtarlık seçimlerinin, oldukça hareketli ve renkli geçmesi bekleniyor. Seçim atmosferine hızlı giren Yozgat’ta, muhtar adayları boy göstermeye başladı. Özellikle sosyal medyada hız kazanan adaylık açıklamaları peş peşe gelmeye devam ediyor. 27 mahallesi bulunan Yozgat merkezde, şimdiden birçok kişi, muhtar adayı olduğunu ilan etti.
YOZGAT’IN MAHALLELERİ
Yozgat’ta Agah Efendi Mahallesi, Aşağı Çatak Mahallesi, Aşağı Nohutlu Mahallesi, Azizlibağları Mahallesi, Bahçeşehir Mahallesi, Bilal Şahin Mahallesi, Çapanoğlu Mahallesi, Develik Mahallesi, Divanlı Mahallesi, Erdoğan Akdağ Mahallesi, Eskipazar Mahallesi, Fatih Mahallesi, İstanbulluoğlu Mahallesi, Karatepe Mahallesi, Köseoğlu Mahallesi, Medrese Mahallesi, Mehmet Hulusi Efendi Mahallesi, Mutafoğlu Mahallesi, Sarıhacılı Mahallesi, Şeyh Ahmet Efendi Mahallesi, Şeyhosman Mahallesi, Taşköprü Mahallesi, Tekke Mahallesi, Tuzkaya Mahallesi, Yenicami Mahallesi, Yukarı Çatak Mahallesi, Yukarı Nohutlu Mahallesi’nde muhtarlık heyecanı yaşanacak.                        ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi